Reklama

Minecraft. 1000 nowych bloków pojawi się w grze dzięki jednemu twórcy

Aż tysiąc nowych, unikalnych bloków pojawi się w grze Minecraft. Wszystko to zasługa utalentowanego twórcy działającego w sieci pod pseudonimem "JayCubTruth" - pracującego nad nietuzinkowym projektem, który powinien uradować wszystkich fanów gry.

Bloki to podstawowa jednostka gry, która jest nieodłącznym fundamentem zaprojektowanego świata w Minecrafcie. Charakterystyczne różnobarwne i zróżnicowane klocki wypełniają środowisko jednej z najpopularniejszych gier na rynku.

Każdy bloczek ma szerokość i wysokość dokładnie jednego metra. Sześcianem może być tak naprawdę wszystko, co stanowi istotę gry, czyli: trawa, piasek, drewno, woda, lawa, obsydian, ziemia czy kamień. Bloki podzielić można na dwie kategorie: solidne oraz niesolidne. Jak wskazuje sama nazwa - przez te pierwsze nie możemy się swobodnie przemieszczać, natomiast przez drugi rodzaj już tak.

Reklama

Gratka dla fanów Minecrafta! Nowe bloki zagoszczą w rozgrywce

Chociaż w grze Minecraft zaimplementowana jest ogromna liczba bloków - bardzo zróżnicowanych pod każdym niemal kątem, jeden z twórców i pasjonatów tej produkcji postanowił dodać coś od siebie. Funkcjonujący w sieci pod nazwą "JayCubTruth" modder pracuje nad projektem zatytułowanym "Blockz+".

Omawiana koncepcja wniesie do gry 1000 nowych bloków, a w tym 17 unikalnych kształtów (m.in. z zakrzywionymi bokami, czy w postaci piramidy). Twórca zaprezentował efekty swojej dotychczasowej pracy w krótkim, 20-sekundowym filmie. Wysiłki nad tym ciekawym projektem wciąż trwają, więc nie wiadomo kiedy "Blockz+" mógłby być gotowy do użycia w wersji oficjalnej.

Warto jednak podkreślić, że dodatek tworzony jest z myślą o Minecraft w wersji Bedrock Edition, a nie w wydaniu Java. Strona projektu znajduje się pod tym adresem: https://www.jaycubtruth.com/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy