Reklama

Minecraft ulubioną grą Amerykanów. Popularniejszą niż GTA V

​Czy Minecraft kiedyś się skończy? Być może, ale na razie się na to nie zanosi. Przeciwnie, gra po latach wciąż święci triumfy.

W Minecrafta grają dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni na całym świecie. Gra, której premiera miała miejsce w 2009 roku, wciąż zajmuje pierwsze pozycje w zestawieniach sprzedaży. W Stanach Zjednoczonych była najpopularniejszym tytułem w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Z informacji przedstawionych przez eksperta amerykańskiego NPD - Mata Piscatelli - wynika, że Amerykanie lubią nowe gry, ale... jeszcze bardziej lubią te starsze. Pierwsze trzy miejsca w rankingu sprzedaży za pierwszy kwartał bieżącego roku okupują tytuły, które ukazały się już jakiś czas temu: Minecraft, Grand Theft Auto V oraz The Sims 4.

Reklama

Najpopularniejsze gry w USA w pierwszym kwartale 2022

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych tytułów w Stanach Zjednoczonych w pierwszych trzech miesiącach tego roku prezentuje się następująco:

  1. Minecraft (rok premiery: 2009)
  2. Grand Theft Auto V (2013)
  3. The Sims 4 (2014)
  4. Fortnite (2017)
  5. Among Us (2018)
  6. Animal Crossing: New Horizons (2020)
  7. Call of Duty: Warzone (2020)
  8. Madden NFL 22 (2021)
  9. Call of Duty: Vanguard (2021)
  10. NBA 2K22 (2021)

Ciekawe, że w pierwszej dziesiątce znalazło się Call of Duty: Vanguard, które nawet według samego Activision sprzedaje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Ponadto warto zwrócić uwagę na brak w pierwszej dziesiątce największego przeboju tego roku - Elden Ring.

Piscatella dodał, że produkcja From Software zajęła dopiero 20. miejsce w zestawieniu (wyżej uplasowały się m.in. Skyrim, World of Warcraft i Rocket League). Ale możliwe, że znajdzie się wyżej w zestawieniu za drugi kwartał. W końcu jej premiera odbyła się dopiero 25 lutego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy