Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Minecraft Earth to gra w stylu Pokémon Go

​Trwają główne uroczystości związane z obchodami dziesiątej rocznicy premiery popularnego Minecrafta - 16 maja uznaje się za datę debiutu pierwszej wersji na PC, jeszcze na forum TIGSource. Odpowiedzialne za prace studio Mojang wydało nie tylko nową mapę, ale ujawniło też nową grę.

Minecraft Earth to produkcja w stylu Pokémon Go, bazująca na technologii rzeczywistości rozszerzonej, a więc pozwalająca na zabawę w prawdziwym świecie, za pomocą odpowiednich urządzeń mobilnych. Zajmiemy się nie tylko budowaniem, ale także łapaniem przeciwników.

Reklama

"Minecraft zawsze skupiał się na twórczości, ale Minecraft Earth pozwala graczom tworzyć na niespotykaną dotychczas skalę. Udostępniaj swoje dzieła i oglądaj kreacje innych!" - czytamy w opisie. Możliwe będzie oczywiście także wspólne budowanie, wraz ze znajomymi na ulicy.

"Minecraft Earth zawiera wiele znanych i lubianych mobów, a także szereg nowych. Z czasem gracze będą mogli hodować własne odmiany i wypełniać nimi swoje budowle" - napisano dalej. Ta opcja już niemal w całości przypomina łapania i rozwijanie potworków w popularnym Pokémon Go.

"Twoja dzielnica zmienia oblicze dzięki Minecraft Earth. Zbieraj surowce, podejmuj wyzwania i dziel się twórczością z innymi, odkrywając nowy świat!" - czytamy w opisie. Mamy nadzieję, że gracze nie pomylą wirtualnych drzew z prawdziwymi i nie zaczną uderzać tych drugich pięściami.

Jeśli o innych elementach obchodów dziesięciolecia Minecrafta mowa, to gracze mogą teraz między innymi upiec w grze specjalne ciasto urodzinowe, z dziesiątką na górze. Wydana przez Mojang, okolicznościowa mapa jest za to pełna sekretów i informacji, choćby historię każdego klocka.

Microsoft podał tymczasem, że Minecraft sprzedał się na całym świecie w nakładzie 176 milionów egzemplarzy, na przeróżnych platformach sprzętowych. To najpewniej czyni z tego tytułu najlepiej sprzedającą się grę wideo w historii, zostawiając legendarnego Tetrisa na pokonanym polu.

Dowiedz się więcej na temat: Minecraft Earth

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje