Minecraft doczeka się ekranizacji?

Czy z pikselowatej gry o tworzeniu światów można zrobić film kinowy?

Najwyraźniej można - Markus "Notch" Persson ujawnił, że jego studio Mojang prowadzi rozmowy z jedną z większych wytwórni w związku z nakręceniem ekranizacji Minecrafta. O fakcie tym Notch poinformował za pośrednictwem Twittera.

"Ktoś próbuje wyjawić fakt, że pracujemy wraz z Warner Brothers nad potencjalnym filmem na podstawie Minecrafta. Chciałem być autorem tego przecieku" czytamy w notce Notcha.

W rozmowie z serwisem Polygon Notch sprecyzował swoje słowa. Wyjaśnia, że umowa z wytwórnią nie została jeszcze sfinalizowana i początkowo chciał poczekać z ujawnieniem tej informacji do czasu, aż wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Problem tylko w tym, że pojawiła się groźba przecieku, a projektant sam chciał poinformować graczy o możliwej ekranizacji.

Notch najpewniej odnosił się do artykułu serwisu Deadline opublikowanego w tym samym czasie, co jego wpis na Twitterze - wynika z niego, że Warner Bros. zdobył prawa do filmu aktorskiego na podstawie Minecrafta.

Co więcej, za produkcję ma być ponoć odpowiedzialne studio Vertigo Entertainment, a producentem obrazu zostać ma Roy Lee, który maczał palce w mającym niedawno swoją premierę The Lego Movie. Wspomagać go mają Jill Messick oraz producent wykonawczy Jon Berg.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy