Międzynarodowy Czerwony Krzyż wystosował apel do graczy w shootery

​Międzynarodowy Czerwony Krzyż to jedna z najbardziej znanych organizacji humanitarnych w historii. MCK założony w drugiej połowie XIX wieku w Genewie teraz wystosował ważny apel do graczy strzelanek. Uczą, jak zachowywać się na serwerze zgodnie z duchem wojny.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż od dawna przeciwdziała wojnom

Wojna w Ukrainie jest największym konfliktem zbrojnym w tej części świata od wielu lat. Tak bliska geograficznie wojna uzmysławia nam, że zagrożenie czyha i w każdej chwili okrucieństwo wojny może dosięgnąć i nas. Pokój nie jest wiecznym stanem i nawet w obecnych czasach poszczególne kraje mogą znaleźć się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Rosja jest przykładem kraju, który już kilkukrotnie w XXI wieku atakował terytoria niepodległych państw, a atak na Ukrainę jest najdobitniejszym tego przykładem.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż to organizacja humanitarna założona w 1863 roku. Jej członkowie starają się pomagać ludziom cierpiących z powodu wojny. Jednak teraz znana od lat organizacja postanowiła wystosować nietypowy jak na siebie apel. Jego adresatami są gracze strzelanek, którym czasami zdarza się grać niezgodnie z zasadami.

Reklama

Nie chodzi tu jednak o oszustwa za pomocą zewnętrznych oprogramowań, a bardziej o ludzkie zasady, które czasami są łamane podczas rozgrywki na serwerach online. Ma to uczyć młodych ludzi szacunku wobec innych uczestników gry wideo. Przesłanie jest jednoznaczne i zawiera ono cztery konkretne punkty.

Międzynarodowy Czerwony Krzyż z apelem do graczy

Na stronie icrc.org możemy przeczytać apel, który wystosował Międzynarodowy Czerwony Krzyż do społeczności graczy. Brzmi on w następujący sposób:

To jednak nie wszystko. Międzynarodowy Czerwony Krzyż opracował cztery główne zasady, których gracze powinni przestrzegać, by zachować uczciwą rywalizację oraz szacunek wobec drugiego człowieka. Mają one związek z zasadami, które powinny obowiązywać na prawdziwym polu bitwy bez łamania Konwencji Genewskiej, aby zapobiec występowaniu zbrodni wojennych. Te zasady to:

  • Nie strzelać do przeciwników, którzy się nie ruszają lub są już zlikwidowani
  • Nie celować do nieagresywnych NPC
  • Nie celować w zabudowania cywilne, które znajdują się na mapie
  • Używać dostępnych w grze apteczek wobec wszystkich na polu bitwy

Są to ciekawe zasady, które faktycznie nie zawsze są przestrzegane podczas wirtualnych rozgrywek. Międzynarodowy Czerwony Krzyż poszedł jeszcze krok dalej w procesie uświadamiania graczy. Organizacja założyła konto na Twitchu pod nazwą icrc1863 i za jego pośrednictwem uczą odpowiedniego postępowania.

W tym celu nawiązano współpracę z piątką streamerów. Grają oni w takie tytuły, jak: PUBG Battlegrounds, Fortnite, Call of Duty: Warzone, Rainbow Six Siege, oraz Escape From Tarkov. Jak na razie kanał nie zanotował wielu wyświetleń, ale prawdopodobnie ten stan ulegnie poprawie, gdyż o akcji zaczęto pisać w wielu mediach.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy