​Microsoft zawiesił w tym roku prawie 5 milionów kont Xbox

Cyklicznie sporządzany przez Microsoft raport w ramach "Xbox Transparency Report" sugeruje, że od początku bieżącego roku do jego połowy, firma zawiesiła blisko 4,8 miliona kont użytkowników korzystających z usług Xbox.

Xbox Transparency Report to szeroki zakres działań Microsoftu w celu moderowania treści na platformie i we wszystkich usługach związanych z Xboxem. Zestawienie, które przygotowane jest przez giganta ma w lepszym stopniu pomóc zrozumieć całej społeczności mechanizmy i praktyki realizowane w zakresie bezpieczeństwa.

Od pewnego czasu Microsoft prężnie rozwija swoją centralną gamingową usługę, czyli Xbox Game Pass. Wraz ze wzrostem popularności tego tworu, korporacja stawia sobie za wiodący cel zapewnienie graczom bezpieczeństwa i eliminację wszystkiego, co może prowadzić do oszustw czy innych nieprzyjemnych dla subskrybentów konsekwencji.

Reklama

Microsoft dba o bezpieczeństwo? 4,8 mln kont Xbox zbanowanych w pierwszej połowie 2022 roku

W najświeższym raporcie czytamy, że Microsoft zawiesił blisko 4,8 mln kont zarejestrowanych w usługach Xboxa tylko w pierwszej połowie 2022 roku. Dane jednoznacznie wskazują, iż większość nałożonych blokad wynikała z licznie podejmowanych prób oszustwa czy też korzystania z fałszywych kont (najprawdopodobniej do realizacji innych niecnych celów).

Oczywiście fala banicji pojawiła się również za naruszanie zasad związanych z zastraszaniem, obrażaniem i wulgaryzmami, udostępnianiem treści nasyconych erotyką, wyłudzaniem i innych czynności naruszających regulamin firmy.

Wydaje się, że prawdziwy problem przed Microsoftem dopiero jawi się na horyzoncie. Jeśli głośna transakcja przejęcia amerykańskiego wydawcy i producenta Activision Blizzard zostanie urzeczywistniona, to usługi Xboxa czeka ogromny zalew nowych użytkowników. Najprawdopodobniej dopiero wtedy systemy bezpieczeństwa korporacji i usług zostaną przetestowane w stu procentach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xbox | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy