Reklama

Microsoft sprzedał w Chinach ponad 100 tysięcy konsol Xbox One

Xbox One pod koniec września zadebiutował na terenie Chin, a pierwsze wyniki sprzedaży wskazują na niezgorszą kondycję.

Według słów Zhanga Dazhonga od momentu premiery na terenie Państwa Środka rozeszło się już ponad 100 tysięcy sztuk konsol. Wynik ten osiągnięto po 14 latach absencji na tym rynku.

Przez 14 ostatnich lat sprzedaż zagranicznych konsol była na terenie Chin zabroniona, a na czarnym rynku królowały różnego rodzaju podróbki. Rząd tego kraju wprowadził jednak nowe zasady, na mocy których zewnętrzne firmy mogą sprzedawać swoje produkty, oczywiście po wcześniejszym zaakceptowaniu przez odpowiednie władze.

To właśnie dzięki temu Microsoft mógł uruchomić sprzedaż swojej konsoli w Chinach. Pierwszy tydzień dostępności przyniósł całkiem niezłe wyniki - ponad 100 tysięcy sztuk, wliczając w to zamówienia przedpremierowe.

Reklama

Ponadto chiński partner Microsoftu - BesTV, szacuje, że do końca 2015 roku liczba sprzedanych egzemplarzy powinna przekroczyć milion sztuk. Aktualnie na terenie Chin dostępnych jest zaledwie 10 gier na tę platformę, jednak w najbliższym czasie ma się to zmienić. Microsoft zapowiedział bowiem 70 dodatkowych premier przygotowanych specjalnie na ten rynek.

Dowiedz się więcej na temat: Xbox One

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje