​Microsoft na zakupach. Gigant inwestuje w koreańskiego producenta gier wideo

Microsoft coraz śmielej spogląda w kierunku Azji, jeśli chodzi o dywersyfikację portfela swojej działalności. Przedstawiciele koreańskiej firmy Wemade, zajmującej się produkcją gier wideo na PC i urządzenia mobilne poinformowali, że Microsoft oraz kilka innych firm zainwestowało w podmiot blisko 46 milionów dolarów.

O tym, że gigant z Redmond na azjatyckim regionie upatruje swojej szansy na podniesienie poziomu konkurencyjności - wiemy nie od dzisiaj. Kilka dni temu na łamach serwisu pisaliśmy, że Microsoft chce zintensyfikować swoje wysiłki, by na chińskim rynku znaleźć godnego konkurenta do gry Genshin Impact, bijącej rekordy popularności na całym świecie.

Jak się okazuje Państwo Środka to tylko przystanek do dalszych podbojów Microsoftu. Kolejnym jest Korea Południowa z rodzimymi producentami i wydawcami gier wideo. Wemade, jeden z takowych producentów przyznał, iż kilka dużych zagranicznych marek zainwestowało w ten podmiot 46 mln dolarów. Wśród wymienionych na liście znajdziemy Microsoft.

Wemade - uznana koreańska marka

Reklama

Wemade powstało w 2000 roku. Firma zajmuje się tworzeniem gier wideo. Swoje produkty wydaje głównie na platformy PC oraz urządzenia mobilne. Najbardziej sztandarowa i znana marka, która powstała z rąk tego podmiotu, to seria The Legend of Mir z najnowszym, popularnym dziełem o tytule MIR4 osadzonym w klimacie MMORPG.

Wemade oprócz samych gier wideo mocno inwestuje także w rozwój własnej sieci działającej na bazie technologii blockchain oraz NFT. Koreańczycy posiadają swój własny system o nazwie Wemix 3.0, opisując go jako "ekosystem oparty na platformie zorientowanej na usługi".

Jakie będą kolejne inwestycje Microsoftu?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy