Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft Flight Simulator ominie poprzednią generację Xboksów?

​Wygląda na to, że Microsoft Flight Simulator może być jedną z pierwszych produkcji Microsoftu, która nie ukaże się już na konsolach poprzedniej generacji tego producenta, z więc na rodzinie Xbox One. To szalenie wymagająca produkcja, więc takie podejście nie jest chyba specjalnie dużą niespodzianką.

Gra jest dostępna na PC od połowy sierpnia, lecz wydawca zawsze zapewniał, że ukaże się także na konsolach Xbox, choć bez podawania konkretnej daty. Teraz termin został nieco bardziej sprecyzowany. Jak podano, że odsłona Xbox Series X/S ma zadebiutować latem przyszłego roku.

Reklama

Od razu dodano, że tytuł będzie dostępny od razu także w abonamencie Game Pass. W trailerze dość znaczące są także zapewnienia, że projekt zmierza na "całkiem nowe Xboksy" i nigdzie nie ma ani jednego słowa na temat Xbox One, Xbox One S oraz Xbox One X. Te urządzenia obejdą się smakiem?

Stoi to nieco w sprzeczności z założeniami Xbox Game Studios, które zapewniało w przeszłości, że nowe gry będzie wydawać przez jakiś czas także na starsze urządzenia. Taka zapowiedź na przykład dla Halo Infinite przełożyła się na spore kontrowersje i dyskusje na temat blokowania innowacji.

Tymczasem trudno o tytuł bardziej innowacyjny niż Microsoft Flight Simulator. Gra ma problemy z płynnym działaniem nawet na najpotężniejszych konfiguracjach PC, więc przed twórcami z Asobo Studio sporo pracy, by do sierpnia przygotować sprawną optymalizację na Xbox Series X oraz S.

Microsoft Flight Simulator zebrał świetne oceny w recenzjach, nawet jeśli faktycznie większość graczy ściąga go tylko po to, by znaleźć swój dom i odinstalować całość. Takie podejście jest możliwe właśnie dzięki obecności gry w abonamencie Game Pass, który dla nowych użytkowników kosztuje niewiele.

Dzięki rozbudowanej architekturze serwerów na całym świecie Microsoft oferuje bardzo dużo: wierną symulację całego świata, z wszystkimi miastami, a także najważniejszymi punktami charakterystycznymi z całego globu, realną porą dnia czy aktualną pogodą z całego globu.

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft Flight Simulator

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje