Reklama

Medium to nowy horror od polskiej ekipy Bloober Team

Medium /materiały prasowe

​Jeśli lubicie gamingowe straszenie w dobrym stylu, to z pewnością znacie produkcje polskiego studia, które właśnie zapowiedziało nowy tytuł.

Layers of Fear 1 i 2, Observer czy Blair Witch - wszystkie te gry łączy jedno, to bardzo dobre horrory od polskiej ekipy Blobber Team. Podczas pierwszej konferencji Xbox 20/20 dowiedzieliśmy się zaś, że utalentowana ekipa z Krakowa szykuje kolejną o nazwie Medium, która będzie tytułem startowym nowej konsoli giganta z Redmond, czyli Xbox Series X.

Prace nad nią trwać mają już od kilku lat, bo ma być to największa dotąd produkcja dewelopera, która na dodatek wyróżniać będzie się niespotykaną dotąd rozgrywką.

Blobber Team otrzymać miało bowiem patent, który pozwoli na zaimplementowanie w grze rozgrywki na dwóch wyświetlaczach jednocześnie. Dzięki temu historia opowiedziana w produkcji ma być jeszcze bardziej immersyjna, szczególnie że zabieg ten ma swoje uzasadnienie - główną bohaterką gry jest kobieta, medium, żyjąca w tym samym czasie w dwóch różnych światach, rzeczywistym i duchowym.

Reklama

Klimatu całości zwyczajowo dodawać będzie również "podwójna" muzyka, za którą odpowiadają Arkadiusz Reikowski z Blobber Team oraz znany ze ścieżki dźwiękowej do Silent Hill, Akira Yamaoka.

Nie da się ukryć, że zapowiada się to naprawdę intrygująco i z przyjemnością wybierzemy się w tę podróż, tyle tylko, że jeszcze nie wiadomo, kiedy gra będzie dostępna. Studio jak na razie ogranicza się tylko do przybliżonej daty, podanej przez Microsoft jako debiut Xbox Series X, a mianowicie Holiday 2020, co oznacza termin październik-grudzień tego roku.

I choć wiele osób ma wątpliwości, czy w dobie pandemii koronawirusa producentom uda się dotrzymać tych terminów, to zarówno Sony, jak i Microsoft, zapewniają, że premiera next-genów jest niezagrożona.

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Medium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje