Max Payne 2 na silniku Unreal Engine 5? To możliwe!

Historia Max Payne’a zapisała się na stałe w historii gier wideo. Postać nowojorskiego policjanta, który na swojej drodze spotyka mnóstwo wrogów stała się jedną z najbardziej ikonicznych w dziejach. Studio TeaserPlay postanowiło odświeżyć tę produkcję i przedstawiło trailer fanowskiego remake’u.

Max Payne legendarną postacią w historii gier

May Payne 2 - gra wydana przez Rockstar Games opowiada historię nowojorskiego policjanta wydziału antynarkotykowego DEA. Wskutek pewnych wydarzeń z pierwszej części, odchodzi on z wydziału, by powrócić do pracy detektywa w nowojorskiej policji. Musi on zbadać sprawę strzelaniny na terenie należącym do rosyjskiego gangstera Vladimira Lema.

Główny bohater spotyka Monę Sax, którą uważał za zmarłą przed kilku laty. Po drodze wiele wątków się ze sobą splata i tworzy bardzo interesującą fabułę. Ta jest jednym z największych atutów produkcji. Również fizyka była zaawansowana, jak na 2003 rok, kiedy Max Payne 2 zadebiutował na półkach sklepowych.

Reklama

Wiele tysięcy graczy z całego świata wręcz zakochało się w tej produkcji. Studio TeaserPlay postanowiło pokazać remake tej legendarnej produkcji. Został on skonstruowany na silniku Unreal Engine 5 od Epic Games. Sami zobaczcie, jaki przyniosło to efekt końcowy.

Nowy Jork mroczny, jak nigdy wcześniej

Na nieco ponad dwuminutowym nagraniu możemy zobaczyć, jak wielkie możliwości graficzne daje silnik Unreal Engine 5. Widzimy Nowy Jork nocą, który swoim mrokiem, ponurością i klimatem może porażać. Główny bohater podąża ulicami miasta na wschodnim wybrzeżu i dzielnie radzi sobie z przeciwnikami, których spotyka na swojej drodze.

Postać samego Payne’a jest również wykonana świetnie. TeaserPlay dopracowało twarz protagonisty w największych możliwych detalach. Całość tego remake’u robi ogromne wrażenie. Zaczynając od oświetlenia, przez tekstury aż po klimat.

Gdyby producenci zdecydowali się na pełnoprawny remake tej gry i wyglądałaby ona w ten sposób, to z pewnością tysiące ludzi na całym świecie sięgnęłoby po Max Payne’a 2 po prawie dwóch dekadach od pierwotnej części.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Max Payne | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama