​Mało znana firma chce wykupić Unity za kilkanaście miliardów dolarów

Twórcy silnika Unity stali się obiektem zainteresowania mało u nas znanej firmy AppLovin. Firma ta chce dać za Unity 17,5 miliarda dolarów.

AppLovin planuje wykupić wszystkie dostępne na rynku akcje Unity, za cenę 58,85 dolara za jedną akcję. Łącznie daje to transakcję na kwotę 17,54 miliarda dolarów. Oferta została złożona we wtorek rano, a o wszystkim poinformował Reuters. Szef AppLovin, Adam Foroughi powiedział, że połączenie obu firm może potencjalnie wygenerować zysk operacyjny w wysokości około 3 miliardów dolarów przed końcem 2024 roku.

Unity - ubogi krewny Unreal Engine?

Silnik Unity jest wykorzystywany do tworzenia wielu gier mobilnych, w tym tych największych i najpopularniejszych, takich jak Call of Duty: Mobile oraz Pokemon Go. Użyto go również do stworzenia klona God of War - War Gods Zeus of Child, jednak jedyne czym “zasłynęła" ta gra to fakt bycia podróbką legendarnego GoW-a.

Reklama

Sytuacje takie jak ta powyższa sprawiły, że Unity zawsze było traktowane nieco po macoszemu i mniej poważnie niż Unreal Engine. Podczas gdy kolejne iteracje silnika UE trafiają do coraz większych tytułów AAA, Unity jest kojarzone właśnie albo z mobilkami, podróbkami innych gier, albo grami niezależnymi. 

Dużą rolę odgrywa tutaj również oczywiście cena - Unity jest darmowe, dlatego stało się bardzo popularnym narzędziem pracy dla osób, które uczą się programowania, tworzenia gier i niewielkich studiów deweloperskich.

O AppLovin

AppLovin to natomiast, założona w 2012 roku firma, która koncentruje się głównie na rozwijaniu rynku aplikacji mobilnych. Oferuje różnego rodzaju narzędzia do monetyzacji, badania rozwoju aplikacji, ich grup docelowych - generalnie pomaga innym producentom aplikacji mobilnych w rozwoju biznesu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Unity | Unreal Engine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy