Mafia II: Definitive Edition sklasyfikowana przez agencję ratingową. Nadchodzi remaster gry?

​Mafia II zadebiutowała w sierpniu 2010 roku jeszcze na konsolach poprzedniej generacji PlayStation 3 oraz Xbox 360 i na próżno szukać jej w przypadku PS4, z kolei na Xbox One wydawca udostępnił ją w ramach wstecznej kompatybilności. Chociaż grze daleko jest do ideału pierwszej części to nadal trzyma ona solidny poziom w przeciwieństwie do najbardziej krytykowanej przez fanów trójki.

Nie ulega też wątpliwości, że przygody Vito Scarletty mimo dziesięciu lat na karku pod względem graficznym nie zestarzały się aż tak mocno jak niektóre konkurencyjne tytuły. Mimo tego zgodnie z dostępną informacją deweloperzy szykują nową edycję gry w postaci Mafia II: Devinitive Edition, co potwierdza klasyfikacja tytułu wydana przez południowokoreańską agencję ratingową. Niestety, nie wiemy, kiedy miałby on trafić do sprzedaży ani na jakie platformy sprzętowe, ale oczywiście na pierwszą myśl przychodzą tu PC, PlayStation 4 i Xbox One. Choć nie wyklucza się także konsol następnej generacji.

Reklama

Zapewne największą zmianą w przypadku Definitive Edition będzie poprawa oprawy graficznej i dodanie wsparcia dla rozdzielczości 4K. Co ciekawe, to nie jedyna odsłona serii, o której wkrótce może być głośno. Nie od dziś mówi się o powstawaniu Mafii 4, z kolei plotki podsycają doniesienia o poszukiwaniu przez studio Hangar 13 ludzi do pracy nad nowym, tajemniczym tytułem. Dodatkowo ekipa zajmie się nie tylko już istniejącą marką, ale rozwojem całkowicie świeżego IP. Poszukiwany jest człowiek na stanowisko producenta wykonawczego, zaś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że gra zadebiutuje dopiero na konsolach następnej generacji PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Kto wie - możliwe, iż nie chodzi o czwórkę, ale właśnie remaster Mafii 2.

Mafia 4 prawdopodobnie przeniosłaby by nas do lat 70. ubiegłego wieku do Las Vegas, gdzie wcielilibyśmy się w tajemniczą postać Włocha. Gra klimatem miałaby znacząco odbiegać od tego, co proponuje trzecia odsłona cyklu, więc w oczach fanów już na starcie zyskałaby na niemałym plusie.

Oczywiście są to nieoficjalne informacje i musimy do nich podchodzić z dystansem, a ponadto nie wiemy, czy i na ile ewentualny projekt został zmieniony. Bez wątpienia sprzedaż Mafii 3 nie mogła zadowolić wydawcy i zgodnie ze statystykami sprzed kilku lat trafiła ona do około 5 milionów odbiorców.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy