Reklama

MADiSON z nowym zwiastunem

​MADiSON jest, inspirowaną P.T. i Fatal Frame, grą indie autorstwa Bloodious Games. Zapowiada się naprawdę straszny tytuł!

Horrory przeżywają ostatnio renesans. Średnio za dwa-trzy dni pojawiają się kolejne wieści o nowych lub powstających grach tego typu. O MADiSON słychać już od dawna, ale dopiero teraz twórcy postanowili podzielić się fragmentami gameplayu. Nawet jeśli nie boicie się potworów, to MADiSON może przyprawić o gęsią skórkę.

Madison Fear Garden

Najnowszy gameplay zdradza nieco z fabuły (głównie dzięki narracji), ale przede wszystkim pokazuje z czym, gdzie i w jaki sposób przyjdzie nam się mierzyć. Skojarzenia z P.T. i Fatal Frame są jak najbardziej na miejscu.

Reklama

Jeśli macie dość porównać do tego nieukończonego dzieła Kojimy, to pomyślcie o MADiSON, jako kolejnym Visage (jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat, notabene).

Jeśli chodzi o MADiSON, jedną z wprowadzonych przez nią mechaniki jest użycie kamery. Podobnie do japońskiego horroru z PS2, Fatal Frame, tytuł Bloodious będzie wymagał od graczy robienia zdjęć i rozwiązywania zagadek. Nowy zwiastun będzie szczególnie przerażający dla wszystkich, którzy uwielbiają horrory psychologiczne.

Trudno powiedzieć, dlaczego horrory mają ostatnio takie wzięcie. Na horyzoncie są remastery Resident Evil 4 i Dead Space, ale przy okazji powstaje strasznie(!) dużo nowych tytułów. Może coraz trudniej jest grać na emocjach graczy, którzy widzieli już niemal wszystko, a stary, dobry i zgrany horror, zawsze nastraszy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama