Lies of P to bardzo udany soulslike? Wszystko na to wskazuje!

Nadchodzi kolejna głośna premiera września i już musimy zdradzić, że istnieją przesłanki ku temu, że będzie to bardzo udane dzieło. Mowa o Lies of P, grze osadzonej w gatunku soulslike na kanwie powieści Pinokio.

Przez wiele lat wydawało się, że Dark Souls i Bloodborne to niedoścignione pozycje swojego gatunku. Mistrzowie soulslike’ów z FromSoftware zaskoczyli jednak cały gamingowy świat wypuszczając na rynek Elden Ring, hitową grą, która bardzo szybko zyskała ogromne grono zwolenników. Sukces tego dzieła zwieńczony został zgarnięciem przez nie prestiżowej statuetki na The Game Awards 2022 w kategorii Gry Roku.

W branży panuje przekonanie, że Elden Ring jest ciężką do przebicia produkcją, choć najwyraźniej kolejne studia będą próbowały swoich sił, wydając na rynek produkcje osadzone w tematyce i kategorii soulslike. Lies of P to tytuł od Round8 Studio, który wpasuje się w te schematy i definicje.

Reklama

Jest to gra pozwalająca wcielić się znanego z szerokiej kultury Pinokia. Świat zaprojektowany przez twórców nasycony jest jednak brutalnością i niskim poziomem przychylności. Zadaniem naszego protagonisty jest przemierzenie przez udręczone chorobami, szaleństwem i żądzą krwi miasto Krat, a przy okazji rozprawianie się z kolejnymi zagrożeniami stającymi nam na drodze.

Lies of P debiutuje oficjalnie 18 września na platformach: PC, Xbox One, Xbox Series X/S, jak również na PlayStation 4 i PlayStation 5.  Pierwsze opinie i recenzje tego dzieła zwiastują sukces. Średnia not krytyków w serwisie Metacritic oscyluje od 81 do 84 / 100 w zależności od konkretnej platformy.

Lies of P chwalone jest głównie za zagmatwaną, lecz ociekającą klimatem opowieść, wysokiej klasy oprawę graficzną i czerpanie pełnymi garściami z klasyków gatunku - Bloodborne i Dark Souls.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lies of P

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama