Lies of P - 12-minutowy fragment rozgrywki nowego soulslike’a

​Gamescom przynosi fanom gier wideo zapowiedzi zarówno popularnych, długo wyczekiwanych produkcji, jak i mniejszych tytułów szukających rozgłosu. Wśród najbardziej wyjątkowych gier znajduje się bez wątpienia soulslike Lies of P.

FromSoftware od wielu lat pracuje na sukces i coraz większą popularność gatunku soulslike’ów. Ich gry przyjmowano z otwartymi ramionami, prześcigano się w jak najszybszym pokonywaniu bossów i sprzedawano miliony. Kiedy deweloperzy pracowali nad kolejną grą, inni twórcy robili alternatywy dla fanów tego wyjątkowego gatunku.

Ogromną przysługę rynkowi spin-offów zrobił ostatnio Elden Ring. Gra sprzedała się fenomenalnie, raport finansowy Bandai Namco ogłosił ponad 16 milionów kopii, i FromSoftware wreszcie udało się trafić do bardziej casualowego odbiorcy. Wielu z tych graczy może zainteresować się gatunkiem soulslike’ów.

Reklama

Wśród fanów soulslike’ów głośno mówi się ostatnio o Lies of P. Gra klimatem mocno przypomina uwielbiane przez graczy Bloodborne, które wciąż nie doczekało się remastera. Deweloper Round8 pojawił się na trwającym cały czas Gamescomie i zadebiutował obszerny fragment rozgrywki.

Dla fanów Soulsów będzie to bardzo ciekawy materiał. Obserwujemy nie tylko system walki wraz z większością jego najważniejszych szczegółów, ale widzimy też stworzony przez Round8 świat. Podobieństwo do Bloodborne faktycznie rzuca się w oczy, co może zachęcić wieloletnich fanów FromSoftware.

Lies of P ma pojawić się w przyszłym roku na PC, PS5 oraz Xbox Series X. Twórcy zapowiedzieli również, że gra trafi do Xbox Game Passa, co powinno jej zapewnić jeszcze większy rozgłos.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lies of P | Gamescom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy