LEGO szykuje zestaw dla fanów Sonica

​LEGO Ideas to program, w którym każdy zainteresowany może zgłosić swój pomysł na zestaw z klocków. Te są następnie oceniane przez społeczności i jeśli osiągną wymaganą liczbę głosów - co najmniej 10 tysięcy - mogą trafić do sklepów już jako oficjalne zestawy, ku uciesze milionów.

Sprawa nie jest jednak gwarantowana, zwłaszcza w przypadku pomysłów bazujących na licencjach. Takim projektem był właśnie Lego Sonic the Hedgehog, ze słynnymi niebieskim jeżem z gier Segi. LEGO ogłosiło jednak oficjalnie, że zestaw powstanie - najwyraźniej dogadano się z Japończykami.

Tych nie trzeba było zapewne przekonywać zbyt długo, zwłaszcza, że od ubiegłego roku w ofercie jest też sporo zestawów z Mario. Sega na pewno nie chciała być gorsza od Nintendo, więc z radością przyjmie własny zestaw na półkach sklepowych na całym świecie. Wszyscy są więc zadowoleni.

Reklama

Za projekt odpowiada 24-letnia Viv Grannell, która zgłosiła koncept na początku 2019 roku. Poziom 10 tysięcy osiągnięto w marcu i - jak można się domyślać - kolejne miesiące upłynęły na dogadaniu szczegółów już na linii LEGO oraz Sega. Do rozpoczęcia sprzedaży droga jest jednak dość długa.

Obie korporacje współpracowały już w przeszłości, gdy Sonic był jedną z postaci w DLC do zapomnianej już dzisiaj gry wideo LEGO Dimensions. Otrzymał wtedy własną minifigurkę, która teraz idealnie nada się do zestawu - w Lego Ideas nie można bowiem dodawać nieistniejących elementów.

Oficjalny produkt - ten może różnić się od tego z Lego Ideas, ponieważ firma często wprowadza własne poprawki - powinien zostać ujawniony jeszcze w tym roku. Swoje uwagi będzie oczywiście zgłaszać także Sega. Moment jest idealny - seria świętuje w czerwcu okrągłe, 30. urodziny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy