Kurs akcji Activision Blizzard zanotował bardzo duży wzrost

Kluczowe decyzje w sprawie przejęcia firmy Activision Blizzard przez Microsoft zapadły. Federalna Komisja Handlu w Stanach Zjednoczonych nie była w stanie zablokować tej głośnej transakcji, w wyniku czego Microsoft świętował wczoraj w sądzie zwycięstwo.

W konsekwencji akcje Activision Blizzard zaliczyły potężny wzrost, osiągając pułap cenowy 92,91 dolarów za jedną akcję. Tym samym jest to największy przyrost cen akcji tej spółki od 52 tygodni. Wówczas był to moment ogłoszenia tej historycznej dla branży gier transakcji.

Wszystko rozegrało się tak naprawdę wczoraj. W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia, iż Federalna Komisja Handlu w USA, jeden z największych regulatorów rynkowych w tym kraju, nie znalazł żadnych dowodów na to, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zrodzi nieprawidłowości na rynku i wygeneruje nieuczciwą przewagę względem innych podmiotów.

Reklama

Gigant z Redmond od wielu miesięcy toczył niezwykle zaciekłe batalie z podmiotami regulacyjnymi z Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej oraz właśnie Stanów Zjednoczonych. Wczorajsze ważne postanowienie sądu znacząco przybliża Microsoft do wykupu - za przypomnijmy - blisko 69 miliardów dolarów, co jest absolutnie historycznym wynikiem w branży gier wideo.

Na reakcję inwestorów czekać nie trzeba było. Jak już wspomnieliśmy, ceny akcji Activision Blizzard wywindowane zostały do poziomu 92,91 dol. za akcję. Mówimy o znaczącym i silnym wzroście, na poziomie blisko 10%.

Co dalej z Microsoftem i jego działaniami. Brad Smith, prezes firmy, wyjaśnił, iż teraz jest najlepszy czas na to, by podjąć kolejne wyzwanie - przekonać innych regulatorów (CMA) do tego, że wykup nie zachwieje kondycją rynku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Activision Blizzard | Microsoft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama