Reklama

Krzysztof Ibisz i izak poprowadzą premierę Cyberpunk 2077 w Polsacie

Cyberpunk 2077 /materiały prasowe

​Już dzisiaj - 9 grudnia - o godzinie 20 na antenie Polsat Games odbędzie się wydarzenie, którego w polskiej telewizji jeszcze nie było - premiera gry wideo. Mowa oczywiście o Cyberpunku 2077 od CD Projektu. Impreza potrwa aż cztery godziny, a więc aż do północy - kiedy to nastąpi właściwa premiera oczekiwanego tytułu.

Przynajmniej na konsolach, ponieważ na PC trzeba będzie poczekać jeszcze godzinę dłużej na odblokowanie produkcji, do 1 nad ranem, już 10 grudnia. Następnie trzeba będzie jeszcze pobrać premierową łatkę, której rozmiary nie są jeszcze znane, ale mają być spore. Jednak to tylko szczegóły!

Jeśli chodzi o telewizyjne wydarzenie, to na wizji mają pojawić się przedstawiciele firmy CDP RED oraz popularni vlogerzy lifestyle’owo-gamingowi. Gospodarzami programu będą - prowadząca - Agnieszka Borysiuk, a także Radosław Nałęcz - redaktor naczelny Polsat Games - i Piotr "izak" Skowyrski, popularny streamer i youtuber.

Reklama

A do tego sam Krzysztof Ibisz, którego oczywiście nikomu przedstawiać nie trzeba. Cztery osobistości, cztery godziny transmisji - wszystko zaczyna mieć sens! Pozostaje pytanie na temat tego, co całe to towarzystwo będzie pokazywało w ramach programu, ale być może będzie to już rozgrywka... Jeżeli jesteście zainteresowani - koniecznie uruchomcie stację Polsat Games w swoich telewizorach lub transmisję na żywo via platforma Ipla.tv - embed poniżej:

Więcej detali można jednak znaleźć w zapowiedzi wystosowanej przez Polsat Games. W informacji prasowej czytamy, że wydarzenie podzielono na cztery segmenty, w których goście "wprowadzą widzów w świat Cyberpunka, znany z klasycznego systemu fabularnego Cyberpunk 2020".

Co ciekawe, możemy liczyć między innymi na rozmowę - lub jakąś wypowiedź - od samego Mike’a Pondsmitha, twórcy fabularnego oryginału. Z CD Projektu będzie Marcin Blacha, kierujący zespołem scenarzystów, Sebastian Kalemba, szefujący działowi animacji oraz Paweł Sasko z działu zadań.

Podczas transmisji pokazywane będą także filmiki fanów, które będzie można przesłać za pomocą specjalnej strony internetowej. Wszystko to powinno umilić oczekiwanie na premierę. Ta, jak wspomniano wcześniej, na konsolach PlayStation oraz Xbox odbędzie się równo o północy.

Skąd jednak Krzysztof Ibisz? Najbardziej zagorzali fani prezentera na pewno dobrze pamiętają, że mężczyzna związany jest z grami wideo nie od dzisiaj. Najbardziej znanym występem 55-latka jest udział w Ultralidze, gdzie dziennikarz odpowiadał o kulisach rozgrywek w League of Legends.

Cyberpunk 2077 zapowiedziano w zamierzchłej przeszłości 2012 roku. Przez osiem lat zmieniło się sporo, ale nie rosnące zainteresowanie produkcją. Teraz megahit w końcu debiutuje, stanowiąc na dobrą sprawę zwieńczenie całej generacji konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Ukaże się także na PC.

Zagrają już także posiadacze PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S, ale na razie tylko przez funkcję wstecznej kompatybilności. CD Projekt Red planuje wydać specjalną aktualizację na nowe konsole na początku przyszłego roku.

W odróżnieniu od serii Wiedźmin, akcję obserwujemy w perspektywie pierwszej osoby. Zaczynamy też od stworzenia postaci, nie będąc ograniczani do Geralta. Następnie wkraczamy do Night City, by poprzez strzelanie, hakowanie i wykonywanie różnych zadań wyrobić sobie reputację na ulicach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy