Reklama

Konsolka Analogue Pocket wyprzedana w osiem minut

​Analogue Pocket - współczesny Game Boy od firmy Analogue z Seattle - był na celowniku wielu miłośników grania w stylu retro - i nie tylko. Ci obudzili się ostatnio dość rozczarowani, ponieważ ruszyły zamówienia przedpremierowe, lecz egzemplarzy wystarczyło dla bardzo niewielu osób.

Preordery rozpoczęły się wczoraj o godzinie 17 polskiego czasu, lecz już... osiem minut później nakład został wyczerpany. Teraz część zainteresowanych komentuje, że większość została wykupiona nie przez oczekujących fanów, lecz o handlarzy szukających sporej przebitki w serwisach aukcyjnych.

Wygląda na to, że urządzeń byłoby więcej, gdyby nie pandemia. "Zamówienia przedpremierowe są wyprzedane. Wyprodukujemy więcej sztuk i postaramy się, jak tylko możemy, w tym pechowym czasie na całym globie" - napisano w komunikacie opublikowanym na Twitterze wkrótce później.

Reklama

Warto dodać, że Analogue Pocket to sprzęt bardzo drogi, wyceniany na około 300 dolarów. Jego cechą szczególną jest fakt, że sprzęt nie korzysta z programowej emulacji. Zamiast tego stawia na FPGA, czyli "bezpośrednio programowalna macierz bramek" (ang. field-programmable gate array).

Dzięki temu można symulować oryginalne urządzenia na poziomie sprzętowym. Emulatory na poziomie software mogą bowiem generować nieścisłości, a celem twórców z amerykańskiej firmy jest jak najbliższe powrócenie do jakości znanej z oryginałów. To wpływa oczywiście na cenę projektu.

Co więcej, programowalna macierz bramek może być - co mało zaskakujące - programowalna, co przekłada się na szersze możliwości. Dlatego też Analogue Pocket pozwoli zagrać także w tytuły z innych konsol przenośnych z przeszłości: Game Gear, Neo Geo Pocket oraz Atari Lynx.

Oczywiście, jakość i tak nieco wzrośnie, choćby poprzez dziesięciokrotne zwiększenie rozdzielczości względem pierwszego Game Boya. Twórcy zapewniają, że to najbardziej zaawansowany ekran, jaki kiedykolwiek trafił do przenośnego urządzenia dedykowanego tylko i wyłącznie grom wideo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy