Konkurs: "Na końcu wchodzą ninja"

Mamy dla was świetną wiadomość. Dzięki uprzejmości Saszy Hady, współscenarzystki Wiedźmina 3 do naszej skrzyni z nagrodami trafiło 14 egzemplarzy (osiek sztuk podpisanych przez samą autorkę) najnowszej powieści - "Na końcu wchodzą ninja". Zainteresowani? W takim razie zapraszamy do udziału w naszej zabawie.

O książce:

Chcesz wiedzieć, jak wygląda praca nad grą wideo? Z pewnością pomoże ci w tym nowa powieść "Na końcu wchodzą ninja" autorstwa Saszy Hady (pod tym pseudonimem literackim ukrywa się Aleksandra Motyka), która trafiła na sklepowe półki 25 listopada.

To pierwsza taka pozycja na rodzimym rynku wydawniczym. Powieść - napisana przez autorkę książek "Morderstwo na mokradłach" czy "Trup z Nottingham" oraz (co najbardziej powinno was zainteresować) dialogów do Wiedźmina 3 - przedstawia kulisy pracy w polskiej firmie zajmującej się tworzeniem gier wideo. Nie jest to jednak reportaż przenoszący rzeczywistość na papier w skali jeden do jednego. To historia obyczajowa, zahaczająca o kryminał, przedstawiająca fikcyjne zdarzenia, ale w dużym stopniu inspirowana życiem. A przy tym zabawna!

Reklama

Opowieść przedstawiona w "Na końcu wchodzą ninja" rozpoczyna się w listopadzie 2013 roku. Marcin Stawecki, jeden z jej głównych bohaterów, rzuca swoją dotychczasową pracę. Zamierza trochę odpocząć, ale najwyraźniej nie jest mu to pisane. Odzywa się do niego Tomek Tyrowicz, dawny kolega ze studiów, i proponuje posadę w Nasty Oranges. To jeden z wiodących polskich deweloperów gier wideo, zwany także potocznie Pomarańczami. Początkowa niechęć Marcina stopniowo przeradza się w zainteresowanie nowym wyzwaniem, aż w końcu przekłada się na podpis pod umową o pracę. I tak zaczyna się naszpikowana humorem, a zarazem trzymająca w napięciu, ponad 500-stronicowa książka, którą czyta się z niesłabnącym zaciekawieniem. Szczególnie, jeśli na co dzień gramy w gry wideo. Ale nie jest to warunek konieczny, aby dobrze się bawić, czytając dzieło Saszy Hady.

W "Na końcu wchodzą ninja" poza Marcinem Staweckim i Tomkiem Tyrowiczem pojawia się cała gama charakterystycznych postaci, takich jak małomówny pechowiec Wojtek Mazurek, czerwonowłosy mól książkowy Danka, marzący o przeniesieniu się do CD Projekt RED Paweł Stentor (zadeklarowany fan Wiedźmina), mizantrop i pracoholik Krzysiek Strzelczyk (poza tym chłopak Danki) czy zakręcony na punkcie zdrowej żywności Jacek Brzeźniak. Poza tym w książce Saszy Hady możemy zapoznać się z fragmentami scenariusza gry fabularnej o pewnym kanadyjskim traperze, nad którą pracuje Nasty Oranges. Wstawki te z powodzeniem urozmaicają główny wątek.

Jeśli myślicie, że "Na końcu wchodzą ninja" to zwykła opowieść o pracy w korporacji, grach wideo i osobach, które je tworzą, to z pewnością nie jest to kompletne wyobrażenie. Książka Saszy Hady przedstawia także wydarzenia, których czytelnik nie spodziewa się, czytając spokojne, nieśmiałe wręcz pierwsze strony, a których nie powstydziłby się czystej krwi kryminał. Tajemnice, zagadkowe zniknięcie, intrygi czy ucieczka przed policją to tylko niektóre z nich. Marcinowi Staweckiemu z początku nawet przez myśl nie przechodzi, co czeka go po przyjściu do Nasty Oranges. I aby nie zdradzić wam zbyt wiele, na tym poprzestaniemy!


Takiej książki jeszcze nie było. "Na końcu wchodzą ninja" to nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy od zawsze chcieli zajrzeć za kulisy i przekonać się, jak powstają gry, przy których spędzają godziny, dni, tygodnie, miesiące... Przygotujcie się także przy okazji na lekcję branżowej korpomowy, bez której ta powieść prawdopodobnie nie mogłaby powstać. Czy wiecie, co oznaczają takie słowa, jak "crunchować", "nielorowy" czy "stringi" (bynajmniej nie te widywane na pokazach Victoria's Secret)? No to się dowiecie!

Zasady konkursu:

Odpowiedz poprawnie na pytanie numer jeden oraz udziel jak najciekawszej odpowiedzi na pytanie numer dwa:

  1. Wymień tytuły pozostałych powieści Saszy Hady.
  2. Gdzie według ciebie powinna zostać umiejscowiona fabuły następnej powieści Saszy Hady?. Uzasadnij swoją odpowiedź.

Swoje odpowiedzi przesyłajcie na adres konkurs-gry@firma.interia.pl, w temacie wpisując "Konkurs: Na końcu wchodzą ninja". Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 grudnia. Więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie w naszym regulaminie.

Autorzy najciekawszych wpisów zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową.

Nagrody:

Na szczęśliwych zwycięzców czeka czternaście książek "Na końcu wchodzą ninja" autorstwa Saszy Hady.

Sponsorem nagród jest wydawnictwo Soda Studio.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy