Reklama

Konami pomogło opracować protezę ręki inspirowaną Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

​Konami, japoński producent i wydawca gier, twórcy kultowej serii Metal Gear Solid o przygodach szpiega Solid Snake'a, we współpracy z firmą protetyczną stworzyli protezę ręki inspirowaną ostatnią, piątą częścią marki zatytułowaną The Phantom Pain, która trafiła do jednego z najbardziej zagorzałych miłośników w potrzebie.

Konami w ramach współpracy z Open Bionics stworzyło protezę ręki znaną z gry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Jej pierwszym właścicielem stał się 29-letni Daniel Melville, który urodził się bez prawej ręki.

Warto wspomnieć, że jest on fanem japońskiej marki, więc producent zrobił mu idealny prezent. Niestety protezy nie wyposażono w funkcje znane z oryginalnej wersji dostępnej w grze, ale zapewne jej nowemu posiadaczowi nie będzie to przeszkadzać.

Takayuki Kubo, prezes Konami przyznał, iż jest zachwycony współpracą ze wspomnianą firmą protetyczną, która jego zdaniem stanowi czołówkę robotyki. Co ciekawe opracowana proteza nadaje się dla niepełnosprawnych osób od ósmego roku życia.

Reklama

Cena jest stosunkowo duża i nie każdy będzie w stanie sobie pozwolić na zakup protezy, której wartość wynosi 10 tysięcy funtów, czyli około 50 tysięcy złotych. Jeżeli kogoś jednak stać, to bez problemu może zamówić ją na oficjalnej stronie Open Bionics.

Należy też zaznaczyć, że dedykowana jest ona ludziom po amputacji poniżej łokcia. Stworzono nawet specjalny film, na którym Daniel Melville pokazuje możliwości swojego nowego ramienia, którym zgodnie z dostępną informacją da się operować nawet mniejszym sprzętem.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Dowiedz się więcej na temat: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje