Kolejne wieści o następcy konsoli Nintendo Switch. Nie bójcie się o pamięć

W ostatnich dniach Baldur’s Gate 3 biło rekord za rekordem, jeśli chodzi o popularność i liczbę grających na platformie Steam. Tytuł od Larian Studios przyciągnął prawdziwe tłumy, a apogeum miało miejsce w sobotni wieczór, kiedy to przebito magiczną barierę.

Baldur’s Gate 3 przez dłuższy czas tkwiło w fazie wczesnego dostępu. Przez prawie trzy lata sprzedano łącznie 2,5 miliony egzemplarzy gry. Już wtedy wiadomo było, że mamy do czynienia z prawdziwym bestsellerem. Produkcja w pełnej krasie trafiła na sklepowe półki 3 sierpnia bieżącego roku.

Niemal od razu do gry w Baldur’s Gate 3 przystąpiły setki tysięcy graczy. Na łamach naszego serwisu informowaliśmy nawet, że ta głośna premiera przyczyniła się do problemów technicznych na Steamie. Użytkownicy platformy od Valve masowo zaczęli pobierać ponad 120 gigabajtów gry, więc siłą rzeczy pojawiły się przerwy w działaniu usługi Steama.

Reklama

Sytuacja jest już oczywiście opanowana, ale Baldur’s Gate 3 nadal święci triumfy i nic nie wskazuje na to, by w tej materii miało się coś zmienić. Produkcja rozbija bank na Twitchu (w oglądalności) i na Steamie pod względem grywalności. W sobotni wieczór do tytułu Larian Studios zalogowało się ponad 800 tys. graczy jednocześnie.

Tym samym mamy do czynienia z grą, która trafia na listę najchętniej ogrywanych produkcji dostępnych na Steamie. Baldur’s Gate 3 znajduje się na 9. miejscu pod względem rekordu graczy. W sobotę RPG-owy tytuł prześcignął w tej kategorii Apex Legends. Nadal jednak musi uznać wyższość innego tegorocznego hitu, Hogwarts Legacy.

Sporo wskazuje na to, iż do BG 3 trafi kolejna fala graczy. Gra otrzymała pozytywną weryfikację na Steam Decku i jest w pełni grywalna na tej przenośnej konsoli od Valve. Nadmienić warto również, że 6 września dostęp do gry otrzymają posiadacze PlayStation 5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Baldur's Gate 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy