Baldur’s Gate III z oficjalną datą premiery i nowym zwiastunem

​O ile serie takie jak Resident Evil mocno kojarzą się z marką PlayStation, o tyle nowe informacje na temat Baldur’s Gate 3 podczas State of Play są pewnego rodzaju niespodzianką.

Chyba nie będzie specjalną przesadą, jeśli powiem, że produkcja Baldur’s Gate 3 ciągnie się w nieskończoność. Gra miała co prawda pierwotnie być dedykowana głównie pecetom oraz usłudze Google Stadia, ale z racji, że ta druga niedawno została wyłączona, Larian Studios postanowiło uśmiechnąć się też do graczy konsolowych. Już jakiś czas temu zapowiedziano BG3 w wersji na Xboxy, a teraz otrzymaliśmy nowe informacje odnośnie wersji dla PlayStation.

Reklama

Jeszcze lepszą wiadomością jest oficjalnie podana data premiery. Dzięki pokazanemu dzisiaj zwiastunowi wiemy, że nowe Wrota Baldura na pewno pojawią się 31 sierpnia tego roku na PS oraz PC. Oczywiście BG3 nie jest żadnym czasowym exclusive’m dla PlayStation, więc możemy się spodziewać, że tego samego dnia gra trafi też na konsole Microsoftu.

Co ciekawe, zwiastun pokazuje między innymi działanie trybu split screen. Wiadomo od pewnego czasu, że gra ma mieć tryb wieloosobowy, oparty między innymi właśnie o split screen, ale ten ponoć nie będzie dostępny na start. W trybie wieloosobowym będzie mogło zagrać do czterech graczy online. Wiemy też, że jedną z głównych postaci będzie generał Ketheric Thorm, którego zagrał J.K. Simmons.

Gra jest wyczekiwana przez ogromną rzeszę graczy, a dostępna od października 2020 roku wersja z Wczesnego Dostępu pozwala wierzyć, że Larian Studios nie zawiedzie oczekiwań graczy. Mimo, że ciągle mamy do czynienia z grą w trakcie tworzenia, już teraz blisko 90% opinii na jej temat ma pozytywny wydźwięk na Steam.Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko cierpliwie czekać na końcówkę wakacji. I oby premiera gry nie uległa przełożeniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Larian Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy