Kolejna gra Naughty Dog ma być skonstruowana niczym serial telewizyjny

​Nowa gra tworzona przez Naughty Dog będzie bardziej przypominać serial telewizyjny niż cokolwiek innego, co studio wydało do tej pory.

Ostatni wywiad ujawnia, że następna gra Naughty Dog będzie miała strukturę bardziej zbliżoną do serialu telewizyjnego. ND było jednym z najbardziej płodnych studiów Sony w całej długiej historii PlayStation, ponieważ wydało kilka wysoko ocenianych gier na wszystkich generacjach konsol.

Ostatnio Naughty Dog zasłynęło dzięki pracy nad seriami Uncharted i The Last of Us, a w 2022 roku wydało The Last of Us Part 1. Ta ostatnia gra otrzymała niezwykle pozytywne recenzje po premierze, choć niektórzy krytykowali jej cenę na premierę. Niewiele wiadomo na temat kolejnych gier opracowywanych przez studio, ale jeden szczegół z wywiadu rzuca światło na ich strukturę.

Reklama

Gra jak serial, serial jak gra

Jak donosi Push Square, współzałożyciel Naughty Dog, Neil Druckmann, udzielił wywiadu dla The New Yorker na temat nadchodzącego serialu telewizyjnego opartego na The Last of Us. Podczas gdy większość artykułu dotyczy serialu, fani na końcu mogą dostrzec kilka nowych informacji o powstającej grze Naughty Dog.

Druckmann potwierdził, że jego kolejny projekt to gra, która jest skonstruowana "bardziej jak serial telewizyjny" niż cokolwiek innego stworzonego do tej pory przez studio. Wspomina również, że nie pracuje nad scenariuszem sam, ani z jednym partnerem.

Nowe projekty Naughty Dog

Wywiad nie zdradza zbyt wiele na temat nadchodzącej gry Naughty Dog, więc fani będą musieli poczekać na oficjalną zapowiedź. Jak na razie użytkownicy mogą jedynie domyślać się skutków tego, o czym wspomina twórca. Chociaż prawdopodobnie nie będzie to epizodyczne wydanie, jak oryginalne Life is Strange czy tytuły stworzone przez Telltale Games.

Mimo że PS5 ma już ponad dwa lata, Naughty Dog nie wydało jeszcze żadnej gry stricte dedykowanej najnowszej konsoli Sony. Jako, że The Last of Us Part 1 to remake starszego tytułu, pierwszą nową odsłoną będzie zapewne multiplayerowy projekt, osadzony w tym samym uniwersum.

Plotki na temat kolejnej gry autorstwa ND krążą już od jakiegoś czasu, a ostatnie przecieki wskazują na to, że będzie to zupełnie nowe IP z gatunku fantasy. Jeden z przecieków wspomniał również, że trwają prace nad trzecią grą z serii The Last of Us - i to może być gra, o której Druckmann wspominał w wywiadzie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Naughty Dog | PlayStation Vita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama