Kolejna część God of War na horyzoncie?

God of War to jedna z najbardziej prominentnych serii w branży gier. Ostatnia odsłona całego cyklu, czyli Ragnarok, podbiła serca fanów na całym świecie. Istnieją przesłanki, iż producenci nie zamierzają się zatrzymywać i już za moment rozpoczną prace nad... kolejną częścią.

Seria God of War rozgrzewa wszystkich fanów od 2005 roku, kiedy to na rynek wydany został pierwszy tytuł o tej samej nazwie. Przez ten okres ekskluzywnie na PlayStation debiutowały kolejne dzieła wraz z hitowym God of War z 2018 roku oraz cieszącym się nadal sporą popularnością Ragnarokiem.

To właśnie ten ostatni hit z debiutem w ubiegłym roku rozbił bank i okazał się niezwykle udaną produkcją w obecnie funkcjonującej branży. Dzieło otrzymało kilka prestiżowych nagród na gali The Game Awards 2022 w tym m.in. za najlepszą narrację, ścieżkę dźwiękową i muzykę czy innowacje w zakresie dostępności. Co prawda GoW przegrało ostateczny wyścig w walce o statuetkę za najlepszą grę roku z Elden Ringiem, ale fani nie mają wątpliwości, że Ragnarok to jedna z najlepszych gier przygodowych ostatnich lat.

Reklama

Sporo wskazuje na to, że producenci z Santa Monica Studio nie zamierzają spoczywać na laurach. W sieci pojawiły się nowe oferty pracy od rzeczonego studia, a te mają dotyczyć nowej gry z serii God of War. W ogłoszeniach możemy wyczytać, że poszukiwany jest "starszy projektant", który dodatkowo zaznajomiony jest z uniwersami God of War (2018) oraz God of War Ragnarok (2022).

Oczywiście nawet jeśli Santa Monica Studio jeszcze w tym roku rozpocznie pełnoprawny proces produkcyjny, to debiutu nowej gry od marki God of War spodziewać można się zapewne dopiero w ciągu dwóch, a może trzech kolejnych lat. Tak czy inaczej, fani wszczęli dalekosiężne spekulacje. Najczęściej pojawiające się tezy dotyczą tego, że akcja kolejnej odsłony GoW rozegra się w starożytnym Egipcie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: God of War

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama