​Kojima Productions chwali się nowym studiem

Z okazji 7. rocznicy powstania, Kojima Productions podzieliło się z fanami zdjęciami swojego świeżo odnowionego studia w Tokio.

Na kanałach social media Kojima Productions znaleźć można nowe zdjęcia świeżo wyremontowanego tokijskiego studia. Patrząc na zdjęcia, można śmiało przyznać, że biura wyglądają teraz niezwykle futurystycznie, co potwierdza wirtualna wycieczka, nagrana dla fanów. Remont studia miał miejsce przy okazji siódmej rocznicy powstania, która powinna być obchodzona dokładnie 16 grudnia. Biura od kilku miesięcy mieszczą się w wieżowcu Shinagawa Season Terrace - przeprowadzka zaczęła się na początku 2020 roku, a zakończyła całkiem niedawno.

Reklama

Narratorem wirtualnej wycieczki jest Akio Otsuka, słynny japoński aktor głosowy, który często współpracował z Hideo, wcielając się między innymi w rolę Snake’a w grach z serii Metal Gear Solid. Obecnie już 63-letni aktor był również jednym z największych oparć dla Kojimy w momencie gdy rozchodziły się jego ścieżki z Konami w 2015 roku. Ostatnio zatrudniono go do pracy przy japońskiej wersji Death Stranding, gdzie wcielił się w rolę Die-Hardmana. I pewnie niedługo japońscy gracze będą mogli usłyszeć go po raz kolejny, skoro oficjalnie potwierdzono sequel tej gry.

Wycieczka trwa prawie 10 minut i jest nie lada gratką dla fanów studia, ponieważ daje możliwość bliskiego spojrzenia na biura i ich otoczenie - możemy nawet zajrzeć do kafeterii. Deweloperzy porównali najnowsze zmiany wystroju do transformacji w statek kosmiczny. Nowe biura mają oddawać “innowacyjną naturę", jak również lekkiego ducha firmy. Wszędzie oczywiście zaznaczono obecność logo studia.

Nowy wygląd studia robi olbrzymie wrażenie i dobrze obrazuje jak daleką drogę przeszła firma od początków w 2015 roku. Wtedy ledwo udało im się znaleźć i wynająć pomieszczenia na pierwszą siedzibę i to tylko dlatego, że jeden z właścicieli takich biur okazał się być ogromnym fanem serii MGS. 

Oprócz filmu, na Twitterze pojawił się wpis samego Hideo Kojimy, w którym ten podziękował fanom za wsparcie przez całe minione 7 lat i obiecał, że firma niedługo ujawni kolejne informacje o nadchodzących projektach. A wiadomo, że aktualnie pracują oni nad co najmniej dwoma tytułami - wspomnianym już Death Stranding 2 oraz niesprecyzowanym jeszcze exclusivem na Xboxa. Oprócz siedziby w biurowcu w Tokio, Kojima Productions udało się również otworzyć studio w Los Angeles - jest ono dedykowane nagraniom telewizyjnym oraz produkcji muzyki i prawdopodobnie trwają w nim prace nad jakąś serią anime. Kojima bowiem już nie raz wspominał, że chciałby rozwinąć działalność studia na produkcję zarówno filmów jak i muzyki.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hideo Kojima | Kojima Productions

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy