Killzone: Shadow Fall - do czego wykorzystany zostanie touchpad?

Jedną z najważniejszych nowości, która pojawi się w nowym padzie do PS4 będzie touchpad.

Jego zastosowanie w konkretnych grach tak naprawdę na razie pozostaje tajemnicą, ale właśnie ujawniono, do czego przyda się on w Killzone: Shadow Fall - największym exclusivie PlayStation 4. Za jego pomocą pokierujemy zdalnym dronem.

Na oficjalnym blogu serii Killzone twórcy Shadow Fall ujawnili, do czego wykorzystali touchpad w DualShocku 4. Pozwoli on na sterowanie zdalnym dronem, który standardowo przyczepiony będzie do kombinezonu głównego bohatera. Urządzenie zagwarantuje nam dodatkowe opcje taktyczne.

Maszyna dysponować ma kilkoma trybami działania aktywowanymi za pomocą wspomnianego touchpada. Potrafi ona atakować wskazany cel lub obszar, wystrzelić linkę z hakiem, po której postać będzie mogła szybko przedostać się w inne miejsce na mapie, wystrzelić w dany teren wiązkę energii wyłączającą wszelką elektronikę unieruchamiając w ten sposób wrogów oraz aktywować tarczę energetyczną.

Tak na dobrą sprawę dron będzie niezniszczalny - po znacznym uszkodzeniu urządzenie wróci do nas i automatycznie się zregeneruje. Wówczas ponownie można będzie go wykorzystać. Niby niewiele, ale to dopiero początek - podejrzewam, że w przyszłości touchpad może zostać wykorzystany na wiele więcej sposobów.