Kerbal Space Program 2 opóźnione do… 2022 roku

​Jeśli już opóźniać datę premiery, to porządnie. Twórcy sympatycznej strategii Kerbal Space Program 2 ogłosili, że ich tytuł ukaże się dopiero gdzieś w... 2022 roku. Dotychczas zakładano jesień przyszłego roku. Jak widać, nie jest to skromne kilka tygodni, jak było ostatnio w przypadku Cyberpunk 2077.

"Nie ma co owijać w bawełnę: Kerbal Space Program 2 ukaże się w 2022 roku, nie w 2021. Wiemy, że to frustrujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to nie pierwsza taka zmiana założeń" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie. Pierwszym zakładanym terminem był początek obecnego roku.

"Gdy zaczynaliśmy projekt, wiedzieliśmy, że bierzemy się za ogromne wyzwanie techniczne i kreatywne. Społeczność stale powtarzała, że najważniejsza jest jakość i nasz opinia jest taka sam. Nie wystarczy stworzyć kilku nowych opcji. Te muszą być zintegrowane w stabilną, dopracowaną całość".

Reklama

"Tworzymy wiarygodne podwaliny, na których gracze i twórcy modyfikacji będą mogli budować przez następną dekadę - i dłużej. To obejmuje rozwiązanie problemów, których jeszcze nie rozwiązywano, a to wymaga czasu" - kontynuują twórcy ze studia Intercept Games, które przejęło prawa do serii.

Jak wiemy z pierwszych zapowiedzi z 2019 roku, KSP2 nie będzie posiadało żadnych transakcji cyfrowych czy skrzyń z losową zawartością. Tych elementów nigdy nie było w pierwszej części produkcji, ale - jak widać - obawy graczy są obecnie tak głęboko zakorzenione, że trzeba było zapytać.

Nie zmieni się także cel rozgrywki. Gracze zostaną szefem programu kosmicznego sympatycznych kerbali. Trzeba więc będzie zbudować ośrodek na planecie, a następnie skonstruować rakietę z tysięcy dostępnych części, wzbić się w przestworza i wykonywać zlecane nam przez rząd zadania.

Za ich kończenie otrzymamy pieniądze, które pozwolą ulepszyć placówkę i sprzęt, polecieć dalej i szybciej - i tak w kółko. W "dwójce" jedną z interesujących nowości będzie między innymi możliwość założenia kolonii na obcych ciałach niebieskich. O ile oczywiście wcześniej uda nam się wylądować.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy