Reklama

Kajko i Kokosz: Na Plasterki - powstaje hack'n'slash na podstawie komiksów

​Kajko i Kokosz z grą w stylu Diablo? Ten scenariusz właśnie się realizuje, a za realizację odpowiada studio Starving Pixels.

Nieznany szerzej deweloper podpisał umowę z fundacją Kreska im. Janusza Christy, w ramach której stworzy grę Kajko i Kokosz: Na Plasterki. Będzie to kooperacyjny hack'n'slash, przeznaczony zarówno na PC, jak i na konsole - prawdopodobnie poprzedniej oraz nowej generacji. Niewykluczone, że pojawi się też na urządzeniach mobilnych.

Na tę chwilę o Kajko i Kokosz: Na Plasterki nie wiadomo prawie nic. Zaprezentowana grafika ukazuje Kokosza w rzucie izometrycznym, co może sugerować, że akcję gry będziemy śledzić z takiej właśnie perspektywy. Co ciekawe, produkcja powstaje w oparciu o zasady czwartej edycji papierowego RPG-a "Earthdawn".Starving Pixels - studio powstałe z połączenia dwóch deweloperów specjalizujących się w grach mobilnych, ImMORTAL oraz KIKO CAT - zapowiada, że jeszcze w tym roku na Steamie powinniśmy zobaczyc wersję demonstracyjną gry. W procesie produkcyjnym twórcy chcą nawiązać dialog z graczami, tworząc różnego rodzaju ankiety, dotyczące zadań pobocznych czy bossów.

Reklama

Nastały bardzo dobre czasy dla "Kajko i Kokosza" oraz wszystkich miłośników komiksów Janusza Christy. Wygląda na to, że aktualnie powstają trzy gry na ich podstawie. Poza Kajko i Kokosz: Na Plasterki są to: Gród Kajko i Kokosza w wykonaniu gliwckiego studia DreamStorm Studios oraz niezatytułowana jeszcze produkcja, tworzona przez warszawski zespół RedDeer Games wyłącznie z myślą o Switchu.

A to przecież nie wszystko. Niedawno na platformie Netflix zadebiutował serial animowany na podstawie "Kajko i Kokosza", Teatr Syrena tworzy musical, a do tego powstaje jeszcze film fabularny.

"Kajko i Kokosz" to seria komiksów Janusza Christy, wydawana od 1972 roku. Jej bohaterami są tytułowi słowiańscy wojowie, którzy nieustannie bronią grodu kasztelana Mirmiła przed Zbójcerzami dowodzonymi przez Hegemona oraz jego zastępcę Kaprala. Wielu osobom wydaje się, że "Kajko i Kokosz" to polska odpowiedź na francuskiego "Asteriksa", tymczasem warto zaznaczyć, że protoplaści Kajko i Kokosza - Kajtek i Koko - pojawili się przed Asteriksem i Obeliksem. Nie można natomiast wykluczyć, że Christa w późniejszych pracach inspirował się dziełami Uderzo i Goscinny'ego.

-----------------------------------------------------------

Nie tylko "Kajko i Kokosz" - poznaj inny duet stworzony przez Janusza Christę

Kajko i Kokosz już od 28 lutego na Netflixie. Mamy zwiastun!

Słuchowisko na podstawie albumu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody: Zaćmienie o zmierzchu"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kajko i Kokosz: Na Plasterki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy