Jedna z najgorętszych gier Steama zniknęła z platformy na stałe

Nie przesadzimy, jeśli pokusimy się o stwierdzenie, że Only Up! to objawienie tego roku. Kilka tygodni temu w niezależną zręcznościową platformówkę mocno bazującą na prawach fizyki zagrywało się bardzo wiele osób. Teraz dosyć sensacyjnie twórca gry poinformował, że wycofał tę produkcję ze sklepu Steam.

Only Up! to fenomen Steama

Only Up! to gra opowiadająca historię chłopaka o imieniu Jackie, który próbuje wyjść z getta, wyruszyć w świat, odkryć to, co nieznane i całkowicie w ten sposób odmienić swoje życie. W praktyce nie fabuła jest tutaj najważniejsza. Mamy bowiem w tym przypadku do czynienia z platformową grą, której celem nadrzędnym jest... wspinaczka, aż po same chmury.

Sterując naszym bohaterem, otrzymujemy możliwość skakania, biegania i wspinania się, po to, by dostać się na sam szczyt. Uczciwie trzeba przyznać, że sama szata wizualna nie powala na kolana. Siłą Only Up! nie jest także tematyka przewodnia - wspinamy się tak naprawdę po losowych obiektach. Warto podkreślić, że tytuł nie posiada funkcji zapisu - jeśli spadniemy na sam dół, to nasze podniebne wojaże musimy rozpocząć praktycznie od samego początku...

Reklama

Zagrywał się prawie każdy twórca na Twitchu

Only Up! w ostatnich tygodniach biło rekordy popularności na Steamie. Co jest tego powodem? Jest to tytuł, który z jakichś powodów zdobył uznanie internetowych twórców i stał się viralową produkcją u transmitujących na żywo twórców na Twitchu i na platformie YouTube.

Swego czasu (kilka tygodni temu) z Only Up! nadawały nawet największe tuzy. Według danych gra oglądana była w szczycie przez ponad 280 tys. widzów, a zmagania popularnego streamera "IShowSpeed" w tej produkcji opublikowane na YT wyświetlone zostały ponad 5,5 mln razy.

Only Up! osiągnęło więc spory komercyjny sukces. Pomimo że gra odbiła się w branży dosyć szerokim echem, nie jest już dostępna do kupienia na Steamie. Z platformy zdjął ją sam jej twórca, przyznając, że nie spodziewał się takiej popularności jego najświeższego dzieła. Wyznał także, że potrzebuje teraz "spokoju ducha".

Only Up! to już historia. Nadchodzi nowe?

Chwilę po tej decyzji Only Up! faktycznie zniknęło z platformy należącej do Valve. Próbując wejść w zakładkę tej gry, pojawia nam się tytuł "not available", czyli "niedostępne", a zanosząc się z zamiarem jej zakupu, uświadczymy jednoznaczny komunikat: "produkt nie jest już dostępny w Sklepie Steam".

Okazuje się jednak, że deweloper odpowiedzialny za Only Up! nie zamierza na tym kończyć swojej przygody z tworzeniem gier wideo. W dalszym oświadczeniu tłumaczy, że po krótkiej przerwie będzie kontynuował edukację w zakresie projektowania gier, zdobywając przy okazji nowe doświadczenie, by finalnie... wypuścić na rynek nowy produkt.

Nowa gra powstająca z jego inicjatywy nosi nazwę roboczą "Kith". Twórca podkreśla, że będzie to zupełnie inny, różniący się od Only Up! tytuł, z nową koncepcją realizmu i odmienną scenerią - osadzony także w innym gatunku. Prawdopodobnie projekt wymagać będzie większych pokładów finansowych i szerszego zespołu pracowników czuwających nad dziełem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy