Reklama

Jeden z ikonicznych budynków Nowego Jorku nieobecny w Spider-Man: Miles Morales. Dlaczego?

​Jeśli mieliście już okazję pograć w najnowszą odsłonę Spider-Mana od Insomniac i do tego dobrze kojarzycie topografię Nowego Jorku, to mogliście zauważyć, że brakuje tam bardzo ważnego budynku.

A mowa o Chrysler Building, czyli jednej z ikon słynnego miasta, usytuowanej przy skrzyżowaniu 42. ulicy i Lexington Avenue. Budynek powstał w 1930 roku, pochłonął 15 mln dolarów i był pierwszym wieżowcem w historii, który przekroczył 305 m wysokości.

Co prawda nie cieszył się tym tytułem zbyt długo, bo rok później pokonał go Empire State Building, ale rekord jak na te czasy był imponujący i wieżowiec do dziś jest jednym z najbardziej charakterystycznych dla Nowego Jorku.

Niestety, jeśli liczyliście na to, że wdrapiecie się na jego szczyt Spider-Manem w nowej odsłonie gry, tj. Miles Morales, to niestety musimy Was rozczarować. Chrysler Building został bowiem wycięty z produkcji na skutek problemów z prawami autorskimi.

Reklama

Co ciekawe, gracze mogą kojarzyć ten wieżowiec z poprzedniej części Spider-Mana z 2018 roku, a także innych mediów Marvela, ale niestety tym razem musimy obejść się smakiem. Wszystko przez nowego właściciela budynku, a mianowicie Art Deco, które przejęło do niego prawa w 2019 roku.

"Kiedy tworzyliśmy naszą wizję miasta, chcieliśmy umieścić w niej jak najwięcej charakterystycznych miejsc, żeby poprawić immersję. Czasami negocjacje w sprawie użycia tych lokacji nie idą tak, jak byśmy chcieli i tak było w przypadku Chrysler Building w Marvel’s Spider-Man: Miles Morales" - tłumaczy James Stevenson, dyrektor ds. społeczności w Insomniac, w wywiadzie z Game Informerem.

Oznacza to, że Insomniac chciało ponownie wykorzystać ten ikoniczny budynek (nic dziwnego, skoro to właśnie tam Marvel umieścił imperium Kingpina, przeciwnika Spider-Mana, który miał tam biuro, mieszkanie i ogromne laboratorium), ale na skutek zmiany jego właściciela nie było to możliwe, bo rozmowy skończyły się niepowodzeniem. Najwyraźniej nowi właściciele nie są fanami Marvela i gamingu, a szkoda....

Daniel Górecki - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy