Janosik 2 do przetestowania za darmo na Steamie w ramach trwającego festiwalu

Trwa Steam Next Fest 2024, czyli wydarzenie poświęcone produkcjom gamingowym, które mają zadebiutować w przyszłości. W ramach wydarzenia możemy ograć setki demonstracyjnych wersji różnorodnych gier. Jednym z reprezentantów eventu jest Janosik 2, pixel-artowy tytuł o słynnym zbójniku.

Tegoroczny Steam Next Fest potrwa dokładnie do 17 czerwca. Jeszcze więc przez kilka dni będziemy mieli okazję do zabawy w demówkach nadchodzących gier. Dzieła osadzone są w różnych gatunkach tematycznych i konwencjach. Jesteśmy przekonani, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie wśród szerokiego asortymentu zapowiedzianych produkcji.

Ciekawie wyglądającą grą, która gości na Steam Next Fest, jest Janosik 2, kontynuacja przygodowej platformowej gry utrzymanej w stylu metroidvanii od studia Onix Games. Jak przystało na sequel, dzieło przenosi nas z akcją do wydarzeń dziejących się zaraz po historii zaprezentowanej w oryginalnym Janosiku.

Reklama

Wersja demonstracyjna oferuje nam 3 z 24 map, które finalnie dostępne będą w pełnej wersji gry o słynnym góralskim zbójniku inspirowanym popularnym serialem z lat 70. ubiegłego wieku. To doskonała okazja do zapoznania się z klimatycznym światem zaprojektowanym przez deweloperów i pogląd na mechaniki dostępne w grze.

Janosik 2 funduje wartką i płynną akcję, jak przystało na dynamiczną grę platformową. "Tym razem to nie zgraja braci jest zaginiona, lecz sam Janosik. Schwytany za pomocą sprytnej sztuczki, nasz bohater musi uratować siebie, swoją ukochaną i po drodze zyskać nowych przyjaciół" - czytamy w opisie dzieła.

Podczas rozgrywki czoła stawiać będziemy licznym zagrożeniom i niebezpieczeństwom. W wielu momentach zabawy liczyć będzie się zręczność i refleks. Platformowe poziomy zróżnicowane są pod względem estetyki i klimatu, jednak wszystko utrzymane jest w cieszącej oko pixel-artowej konwencji. Podczas wędrówki gromadzimy monety, klejnoty i skarby, jak również wchodzimy w interakcje z postaciami niezależnymi. W drugiej odsłonie serii pojawi się pożądana przez graczy mechanika oferująca wiele punktów zapisu na różnych levelach... tak na wypadek niechcianej śmierci.

Pierwsza część Janosika bardzo ciepło przyjęła się wśród społeczności graczy, notując ponad 90% pozytywnych recenzji na Steamie. W oryginał możecie zagrać całkowicie bezpłatnie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama