Jaka karta graficzna jest najpopularniejsza wśród graczy? Znamy odpowiedź!

NVIDIA GeForce RTX 3060 to karta graficzna, która najczęściej wybierana jest przez graczy. Tak wynika z comiesięcznego raportu sporządzonego przez Valve, czyli właściciela popularnej platformy z grami Steam.

Steam co miesiąc przeprowadza analizę rynku, by w jeszcze lepszym stopniu dopasować się do preferencji użytkowników najpopularniejszego serwisu z grami. W tym celu w sposób cykliczny realizowane jest badanie ankietowe, które dotyczy sprzętu i oprogramowania wykorzystywanego przez graczy.

Gracze najczęściej sięgają po kartę graficzną GeForce RTX 3060

Najświeższy raport rzuca więcej światła na aspekt związany z kartami graficznymi. Okazuje się, że gracze najczęściej wybierają "obóz zielonych" i sięgają po NVIDIA GeForce RTX 3060 w wersji desktopowej, jak również laptopowej.

Reklama

RTX 3060 dzierży obecnie 8,23% udziału rynkowego i wyprzedza wielomiesięcznego dominatora tej kategorii, czyli NVIDIA GeForce GTX 1060. Karta ta może pochwalić się wynikiem na poziomie 7,24% udziału wśród użytkowników Steama.

GTX 1060 to swego czasu prawdziwy bestseller wśród kart graficznych, cieszący się dużą popularnością nie tylko wśród normalnych graczy, ale także streamerów chcących dzielić się z innymi rozgrywką. Urządzenie to jednak czasy swojej świetności zdecydowanie ma za sobą. Wydaje się, że RTX 3060, który debiutował w ubiegłym roku, może być godnym następcą GTX’a 1060.

GeForce RTX 3060 to co prawda średnia półka w kategorii generacji RTX’ów, jednak jest w stanie zaoferować znacznie więcej od poprzedników ze wcześniejszych generacji. Przede wszystkim obsługuje technologię DLSS, NVIDIA Reflex, a dodatkowo zapewnia o ok. 20% większą wydajność od modelu RTX 2060.

Jeśli chodzi o karty graficzne z obozu NVIDII, to za rogiem mamy premierę zupełnie nowych urządzeń z serii RTX 40xx. Zapewne sporo graczy ostrzy sobie na nie zęby, chociaż cena wydaje się mocno odstraszająca.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: karty graficzne | NVIDIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy