Reklama

Jak uruchomić Call of Duty: Modern Warfare 2 w 120 FPS na PlayStation 5?

Beta Call of Duty: Modern Warfare 2 na PlayStation trwa w najlepsze. Szczęśliwi posiadacze konsoli nowej generacji Sony mają dostęp do wielu cennych funkcji, w tym wyższego FOV oraz 120 FPS-ów.

Wyższe FOV i płynna rozgrywka

Od kiedy Call of Duty zaczęło coraz mocniej kierować się w stronę PC i w grze oficjalnie zawitał cross-play, rozpoczęła się dyskusja o przewagach posiadaczy komputerów osobistych nad konsolowcami. Tym razem nie chodziło jednak o pojedynek między klawiaturą i myszką a kontrolerami, tylko o jakość samej gry na PC. Możliwości komputerów zawsze były większe, co dawało graczom sporą przewagę w pojedynku z PlayStation 4 czy Xbox One.

Reklama

Nowa generacja konsol zmniejsza znacząco różnice pomiędzy platformami. PS5 oraz Xbox Series X mają oczywiście dużo większe możliwości, co doskonale widać po pierwszych beta testach Call of Duty: Modern Warfare 2.

Pierwszą, istotną funkcją, którą oferuje wersja na PS5 jest możliwość zmiany Field of View (FOV). Przez lata był to główny argument fanów Warzone przeciwko cross-playowi, najlepiej obrazujący różnice między konsolami a PC. FOV decyduje o tym, jak szeroki jest zasięg naszego widzenia. Im dalej odsuniemy kamerę, tym więcej jesteśmy w stanie zobaczyć, nie obracając postaci. Domyślnie na konsolach grało się z FOV w okolicach 60. Call of Duty: Modern Warfare 2 na PS5 pozwala podnieść FOV aż do 120. Konsolowi weterani będą potrzebowali trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do nowych ustawień, ale na dłuższą metę daje to ogromną przewagę i pozwala dużo szybciej dostrzegać wrogów.

Drugą, równie znaczącą funkcją jest wsparcie 120 Hz. Pod tym względem posiadacze PC wciąż będą mieli większe możliwości, ale przeskok z 60 FPS-ów na 120 na konsolach będzie bardzo widocznych dla większości konsolowych graczy.

Call of Duty: Modern Warfare 2 w 120 FPS-ach

Zanim w ogóle zaczniecie grzebać w ustawieniach PlayStation 5, musicie upewnić się, że macie monitor lub telewizor wspierający 120 Hz. Jeżeli posiadacie odpowiedni sprzęt, wystarczy wykonać jeszcze jeden, dodatkowy krok w celu uzyskania płynniejszej gry.

Aby uruchomić wsparcie 120 Hz, udajcie się do ustawień z ekranu głównego konsoli i wejdźcie w zakładkę "Screen and Video". Pod rozdzielczością, testem 1400p i VRR znajduje się opcja "120 Hz Output". Należy zmienić ją z "Off" na "Automatic".

Teoretycznie w ten sposób powinniście móc cieszyć się płynną grą w 120 klatkach na PlayStation 5. Wielu uczestników beta testów Call of Duty: Modern Warfare 2 zgłaszało jednak problem, że wsparcie 120 Hz nie działało poprawnie w ten weekend. Jeżeli nie zauważycie żadnej różnicy w rozgrywce, warto usunąć zapisane dane w ustawieniach bety i ponownie ją uruchomić.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy