Reklama

Jacek Dukaj otwiera własne studio i zapowiada pierwszą grę wideo

​Jacek Dukaj poinformował o założeniu własnego studia deweloperskiego - Nolensum. Zapowiedział też pierwszą grę - Hardware Dreams.

To jedna z ciekawszych informacji, jakie obiegły polską branżę gier wideo w ostatnim czasie. Jacek Dukaj poinformował o założeniu własnego studia deweloperskiego - Nolensum.

Jego pierwszą grą będzie Hardware Dreams, oparta na motywach powieści "Starość aksolotla". W przeszłości opowiedziana w niej historia została przeniesiona na ekrany telewizorów. Netflix opracował dwa seriale - "Kierunek: Noc" oraz "Yakamoz S-245".

Nie wiadomo, czym dokładnie będzie Hardware Dreams. Autorzy nie przedstawili, jaki gatunek będzie reprezentować ich gra ani  kiedy - chociaż w przybliżeniu - możemy spodziewać się jej premiery.

Reklama

Nie wiemy także, na które platformy trafi - czy będzie to tylko PC, czy też konsole i jeśli tak, to które. Wiadomo natomiast, że akcja Hardware Dreams będzie się toczyć w postapokaliptycznej wersji Tokio, gdzie życie toczy się w sieci komputerowej.

Hardware Dreams - reżyser i producent kreatywny

W procesie tworzenia Hardware Dreams będzie brał udział sam Dukaj. Poznaliśmy już też pierwsze osoby zatrudnione przez studio pisarza. Do roli reżysera zaangażowano Macieja Jackiewicza, który w przeszłości zdobywał doświadczenie jako dyrektor artystyczny i osoba odpowiedzialna za animacje w pracach nad Wiedźminem 3 oraz Cyberpunkiem 2077. Z kolei na stanowisku producenta kreatywnego posadzono Marcina Kobyleckiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy