​I Am Jesus Christ z oficjalnym zwiastunem. Prawdziwy symulator Chrystusa?

Już pierwszego grudnia bieżącego roku na rynku zadebiutuje I Am Jesus Christ: Prologue. W tej pierwszoosobowej produkcji wcielimy się w postać Jezusa Chrystusa i przeżyjemy najważniejsze chwile jego życia. W sieci pojawił się właśnie oficjalny zwiastun nadchodzącego tytułu.

Branża gier uwielbiła sobie symulatory

Symulatory w branży gier cieszą się niesłabnącą popularnością. Gracze mieli okazje bawić się w farmera (Farming Simulator), piłkarskiego menedżera (Football Manager), kierowcę ciężarówki (Euro Truck Simulator) czy w mechanika samochodowego (Car Mechanic Simulator).

Z bardziej niekonwencjonalnych tytułów również przynależących do gatunku symulatorów możemy wskazać: Drug Dealer Simulator, PC Building Simulator, Priest Simulator czy Gas Station Simulator od polskich twórców ze studia Dragon Entertainment.

Reklama

Nadchodzi symulator życia Jezusa Chrystusa. Edukacyjny wymiar gry?

Nie powinno nikogo więc dziwić, że już niebawem do dyspozycji graczy oddany zostanie symulator życia Jezusa Chrystusa. Na początku grudnia swoją oficjalną premierę zaliczy I Am Jesus Christ: Prologue, gra stanowiąca wstęp do pełnej wersji I Am Jesus Christ. Na pełnoprawny produkt będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Co do samego zaś Prologu, jest to pierwszoosobowa gra, której akcja toczy się w pierwszym wieku naszej ery. Gracze wcielą się w postać Chrystusa i przejdą niemal tę samą drogę, którą znamy z opowieści historycznych i biblijnych. Dogłębniej będzie nam dane poznać życiorys Mesjasza, a jego losy śledzić będziemy od narodzenia aż po samo ukrzyżowanie.

Kiedy wydawcy z PlayWay ogłosili swoje plany stworzenia takiej gry, spora część graczy wyrażała masę obaw i niepewności co do tego projektu. Twórcy uspokajali i bronili swojej decyzji, twierdząc, że ich dzieło będzie miało charakter edukacyjny.

Co otrzymamy w samym Prologu? I Am Jesus Christ w tym wydaniu zabierze nas w podróż po Jerozolimie, Nazarecie i innych biblijnych, historycznych lokacjach. Gracze będą mogli bliżej przyjrzeć się naukom Jezusa. Pojawią się również takie mechaniki jak możliwość leczenia chorych, pomaganie potrzebującym, a także dokonanie ponad 30 cudów.

Jak zapowiedzieli sami deweloperzy, I Am Jesus Christ inspiruje się mocno Nowym Testamentem, a celem gry jest ewangelizacja w wyjątkowy, przystępny i wciągający sposób. Tymczasem my zostawiamy Wam oficjalny zwiastun tej gry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: I am Jesus Christ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy