Reklama

HULK: Fanowski remake gry o superbohaterze zapiera dech w piersiach!

Hulk bez wątpienia jest jedną z najbardziej legendarnych postaci w uniwersum Marvela. Miliony osób na całym świecie znają tego zielonego olbrzyma. Teraz studio TeaserPlay postanowiło opublikować krótki trailer z gry o tej postaci na silniku Unreal Engine 5.

Unreal Engine 5 niesie za sobą rewolucję!

Grafika w grach wideo z roku na rok coraz mocniej się rozwija. Nie jest to nic nadzwyczajnego. Rozwój technologii jest naturalną koleją rzeczy. Rynek gier przeszedł z tych dwuwymiarowych, aż po trójwymiarową grafikę. Teraz coraz więcej osób zaczyna doznawać rozrywki wirtualnej za pomocą rozdzielczości 4K, a za kilka lat będzie to już 8K, znane już dziś w niektórych azjatyckich krajach. Zapewnia to jeszcze większą szczegółowość obrazu, niż kiedykolwiek.

Najważniejszym elementem grafiki są naturalnie silniki graficzne. Wiele firm rozwija swoje silniki coraz mocniej. Teraz największą popularnością cieszy się Unreal Engine 5 od Epic Games. To właśnie na tym silniku będzie "stała" czwarta część "Wiedźmina". Unreal Engine 5 charakteryzuje się nieznanym wcześniej realizmem w grafice.

Reklama

Niektóre prezentacje możliwości tego produktu mogą niektórych zadziwiać, czy wręcz szokować. Grafika stworzona za pomocą UE5 jest tak realistyczna, że trudno ją odróżnić z fotografią. Kilka miesięcy temu opublikowana została twarz testowo wygenerowana za pomocą tegoż silnika. Test ten wyszedł znakomicie. Tak szczegółowej grafiki nie widzieliśmy jeszcze nigdy dotąd. Teraz przekonujemy się o tym na podstawie krótkiej zajawki z gry o legendarnym Hulku.

TeaserPlay znów zachwyca

Studio zajmujące się fanowskimi przeróbkami gier na Unreal Engine 5 tym razem wzięło "na tapetę" Hulka. Jednego z najbardziej znanych bohaterów od Marvela. Zielony olbrzym tym razem pokazany jest na niespełna dwuminutowej prezentacji. Widzimy tam wirtualny Nowy Jork i poruszającego się po nim Hulka. Realizm przedstawionego miasta jest wręcz nieprawdopodobny.

Budowle, auta, oświetlenie i sama postać Hulka to coś wręcz nieprawdopodobnego. Tak realistycznych gier pod kątem graficznym dawno nie widzieliśmy, jak nam oferuje Unreal Engine 5. Miejmy nadzieję, że już wkrótce producenci gier będą coraz częściej produkowali dzieła oparte na tym silniku graficznym od Epic Games, a to sprawi, że świat wirtualnych rozgrywek będzie piękny, jak nigdy dotąd.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy