Hogwarts Legacy nadal na szczycie bestsellerów. Goni go The Last of Us

Sprzedaż Hogwarts Legacy błyskawicznie przebiła pułap 12 milionów kopii i dalej rośnie.

Mat Piscatella z firmy analitycznej Circana podzielił się publicznie danymi sprzedażowymi dotyczącymi wielu popularnych obecnie gier. Na pierwszym miejscu list sprzedaży - i to na wszystkich trzech głównych platformach - jest Hogwarts Legacy. Nie tylko było ono bestsellerem minionego miesiąca, ale też najlepiej sprzedającą się grą 2023 roku jak do tej pory, przebijając tak wielkie marki jak Call of Duty: Modern Warfare 2, remake Dead Space czy FIFA 23 oraz Madden NFL 23.

Sukces Hogwarts Legacy jest niepodważalny - Warner Bros. Games ogłosiło, że w zaledwie dwa tygodnie po premierze tytuł znalazł ponad 12 milionów nabywców. Według firmy, jest to ich największa globalna premiera w historii, na którą nie wpłynęły nawet toczące się wokół niej kontrowersje. 

Reklama

Wysokie wyniki sprzedażowe gry w pewnej mierze można zapewne wiązać z równie imponującą sprzedażą PlayStation 5. Według Piscatelli, rynkowy sukces PS5 sprawił, że wydatki na sprzęt do grania w kontekście całego rynku wzrosły aż od 29%. A Hogwarts Legacy w wersji na PlayStation 5 miała kilka elementów ekskluzywnej zawartości, w tym dedykowaną tej konsoli misję, na pewno więc posiadacze konsoli Sony skusili się też na grę o szkole czarodziejów.

O ile jednak wysoka pozycja Hogwarts Legacy nie powinna nikogo dziwić, o tuż za nią jest gra, której wysokie miejsce może być nieco zaskakujące, ponieważ zainteresowanie graczy odzyskuje... The Last of Us. Pierwsza część serii o epidemii kordycepsa w lutym była na 6. miejscu, awansując z 11., które zajmowała w styczniu. W pokonanym polu pozostawiła takie gry jak Wild Hearts, Like a Dragon: Ishin! oraz Octopath Traveler 2. Natomiast druga część The Last of Us zajęła miejsce 18 i to także jest awans - z miejsca 41 w styczniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama