Hogwarts Legacy bestsellerem w kolejnym kraju. Ekspansja gry trwa w najlepsze

Hogwarts Legacy nie ma sobie równych. W swoim debiutanckim tygodniu dzieło od Avalanche Software i Warner Bros Games podbiło wiele rynków światowych. Jednym z nich jest Japonia, gdzie Dziedzictwo Hogwartu pokonało w rankingach sprzedażowych nawet hit od Nintendo.

Nad Hogwarts Legacy rozpływają się dosłownie wszyscy, od krytyków po zwykłych graczy, przez tych, którzy nie mieli nawet styczności z sagą Harry’ego Pottera, włącznie także z tymi, którzy wręcz lubują się w magicznym uniwersum stworzonym i kontynuowanym przez światowej sławy pisarkę J.K. Rowling.

Chociaż od oficjalnej premiery gry minął zaledwie tydzień, Hogwarts Legacy zanotowało kilka imponujących godnych zauważenia rekordów. Przede wszystkim produkcja kupiła serca graczy, na co wskazują niemal same bardzo pozytywne recenzje na Steamie. Dzieło przebiło także pod względem sprzedaży ubiegłoroczny hit, Elden Ring, stając się jednocześnie największą premierą w historii Warner Bros Games. Dziedzictwo Hogwartu legitymuje się także znakomitym wynikiem na Twitchu. W tym serwisie streamerskim rozgrywkę z tej gry oglądało w pewnym momencie w szczycie aż 1,25 mln widzów, co jest rekordem, jeśli chodzi o gry single-player.

Reklama

Japonia pokochała Hogwarts Legacy. Dane sprzedażowe mówią wszystko!

Teraz okazuje się także, że Hogwarts Legacy ruszyło na podbój azjatyckiego rynku. Według szacunków serwisu Famitsu gorąca produkcja RPG z magicznym otwartym światem sprzedała się w Japonii łącznie w liczbie ponad 67 tys. egzemplarzy i uplasowała się na pierwszym miejscu w zestawieniu bestsellerów tygodnia (kategoria: sprzęt i oprogramowanie).

Tym samym Hogwarts Legacy pobiło sprzedaż rodzimego hitu - Pokemon Scarlet & Violet aż o blisko 40 tys. sprzedanych sztuk gry. Oczywiście premiera tego ostatniego dzieła miała miejsce kilka dni temu i od tamtej pory tytuł rozszedł się w liczbie sięgającej już prawie imponujących 5 mln, co nie zmienia jednak faktu, że jest to ogromny sukces deweloperów z Avalanche Software. Warto na końcu dodać, że opublikowane zestawienie tyczy się tylko i wyłącznie fizycznej sprzedaży detalicznej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hogwarts Legacy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy