​Heroes III. Na powstanie gry planszowej zebrano 6 mln zł w zaledwie dobę!

Wczoraj rodzimi deweloperzy z Archon Studio uruchomili zbiórkę społecznościową na powstanie gry planszowej Heroes of Might & Magic III The Board Game. Wystarczyła niecała doba, by udało się zgromadzić na Kickstarterze blisko 6 mln złotych!

Heroes III, czyli jedna z najbardziej kultowych gier w historii

Heroes of Might & Magic 3 to legendarny tytuł spośród wszystkich dostępnych strategicznych gier turowych. Pomimo tego, że dzieło debiutowało na rynku w 1999 roku, to nadal cieszy się popularnością. Nie brak nawet opinii, że jest to najlepsza turowa strategia pod względem grywalności, oprawy dźwiękowej, klimatu i zaimplementowanych mechanik.

O pomyśle przeniesienia popularnych Heroesów 3 na plansze słyszeliśmy już jakiś czas temu. Za realizację tego projektu wzięło się finalnie polskie studio Archon. Teraz możemy obserwować owoce jego prac.

Reklama

Zbiórka na powstanie gry Heroes III The Board Game przebiła oczekiwania

Heroes of Might & Magic III The Board Game to dynamiczna gra planszowa pozwalająca na zabawę od 1 do 4 graczy. Gracze mogą stawać ze sobą w szranki, rekrutować wojsko, rozszerzać swoje miasta i zbierać niezbędne zasoby do wcielenia swoich taktyk i planów w życie.

Warto podkreślić, że każda rozgrywka to zupełnie nowa przygoda. Związane jest to z faktem, że mamy do czynienia z losowo generowanym światem. Z całą pewnością warto lepiej przyjrzeć się całemu projektowi, który nota bene eksponowany był już na wielu wydarzeniach i zlotach fanów gier planszowych, jak również miłośników fantasy.

Szeroka społeczność graczy związana jest z marką Heroes 3 już od wielu lat. Produkcja nie tylko istnieje w sentymencie graczy, ci bowiem chętnie wracają do jednej z najbardziej rozpoznawalnych i po prostu najlepszych gier strategicznych. Ciężko się więc dziwić, że pomimo swojej leciwości, koncepcja przeniesienia tytułu na wersję planszową (tabletop) finalnie zostaje urzeczywistniona.

I ciężko się również dziwić, że zbiórka realizowana na Kickstarterze cieszy się tak ogromną popularnością, a gracze ochoczo wspierają producentów w doprowadzeniu ich planów do końca. Od rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej na koncie zgromadzono już blisko 6 mln złotych. Z kolei do osiągnięcia podstawowego celu całego przedsięwzięcia (50 tys. euro) wystarczyła niecała godzina. Oczywiście koniec akcji nastąpi dopiero za blisko 2 tygodnie, więc zapewne uda się zgromadzić jeszcze znacznie więcej pieniędzy.

Ile będzie kosztować gra planszowa Heroes III?

Za podstawkę zapłacimy 75 euro i znajdziemy w niej tylko kilka miast (Zamek, Lochy, Nekropolię). Twórcy zdecydowali się także na szereg dodatkowo płatnych wariantów. Na przykład wersja The Grail wyceniona została na 169 euro i będzie wzbogacona o trzy dodatki: Battlefield (z nowymi mechanikami i elementami), a także dwa miasta - Cytadelę oraz Bastion.

Z kolei, jeśli do podstawowej wersji gry chcemy dokupić tylko jedno miasto, to musimy liczyć się z dodatkowym wydatkiem rzędu 35 euro.

Najbogatszy wariant to edycja kolekcjonerska kosztująca zawrotne 199 euro. Tutaj oprócz trzech wspomnianych dodatków dostaniemy limitowane plakaty i specjalnie przygotowany Artbook.

Co otrzymamy w podstawowej wersji gry?

  • 20 plansz lokacji, które wpłyną na losowo powstającą mapę
  • 6 figurek bohaterów
  • po 7 figurek jednostek (na każde miasto)
  • ponad 100 kart z artefaktami, jednostkami, umiejętnościami, statystykami, zaklęciami
  • tokeny i żetony z surowcami i złotem, populacją, obrażeniami
  • 100 sześcianów
  • 4 plansze walki
  • 8 różnych kostek
  • 3 plansze z miastami

Heroes of Might & Magic III The Board Game. Kiedy premiera?

Koniec zbiórki przewidziano na 29 listopada 2022 roku. Premiera gry planowana jest na grudzień 2023 roku. Pierwotnie gra dostępna będzie w języku polskim, a ponadto w angielskim, niemieckim oraz francuskim.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Heroes of Might & Magic III
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy