Helldivers 2 ogromnym sukcesem. Żaden port z PlayStation nie miał się tak dobrze

Nowa przygoda Sony z produkcjami live-service wygląda obiecująco. Ku zaskoczeniu zarówno graczy, jak i samych deweloperów, Helldivers 2 z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej popularne.

Helldivers 2 znajduje się ostatnio na ustach bardzo wielu graczy. Miłośnicy shooterów znaleźli nowy hit, który zwalił ich z nóg. Dostaliśmy świetną, angażującą produkcję, która oferuje rozrywkę potencjalnie nawet na setki godzin. Gra Arrowhead jednocześnie mocno wyróżnia się ponad swoją konkurencją, zapewniając wyjątkową mechanikę strzelania i czyniąc graczy nieodłącznym elementem wpływającym na rozwój wydarzeń w grze.

Reklama

Już nawet zaraz po premierze Helldivers 2 radziło sobie bardzo dobrze. Gra zyskała miano drugiego najlepiej przyjętego portu PlayStation i została odebrana ciepło przez wielu graczy. Problematyczna była jedynie kwestia serwerów, które cierpiały pod ciężarem setek tysięcy nowych fanów. Arrowhead dziękowało za wsparcie i zapowiadało usprawnienia.

Od tego czasu Helldivers 2 wspięło się jednak na poziom, jakiego nie spodziewał się już po niej nikt. Rekordy graczy online rosły z dnia na dzień, a ich kulminacja miala miejsce raptem kilka godzin temu. Na samym Steamie w najlepszym momencie zalogowanych było aż 409 367 osób. Pod tym względem Helldivers 2 plasuje się na 24 miejscu pod względem graczy online w historii całej platformy.

Dotarliśmy w rezultacie aktualnie do sytuacji, w której czasami do gry nie można się nawet zalogować. Helldivers 2 doczekało się czegoś w rodzaju kolejki. Gracze sporo czasu spędzają w menu głównym, patrząc się na błąd informujący o przepełnieniu serwerów, a Arrowhead ponownie podkreśla, że nie śnili nawet o takim zaangażowaniu przygotowując się do tej premiery.

Problemy z serwerami w końcu oczywiście miną i sytuacja powinna się ustabilizować. Gracze na razie wydają się jednak w większości dosyć wyrozumiali. Część fanów Helldivers cieszy się po prostu sukcesem i jest w stanie zrozumieć zaskoczenie Arrowhead i Sony. Ponadto pomaga znacząco ciągła komunikacja studia z fanami Helldivers 2.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Helldivers 2 | Arrowhead Game Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy