Helldivers 2 - jak przełączyć się na tryb pierwszej osoby?

Helldivers 2 to nowy shooter, który głębiej w swoich opcjach ma ukryte kilka bardzo cennych funkcji. Wśród nich jest możliwość gry z perspektywy pierwszej osoby.

Helldivers 2 - FPS czy TPS?

Jeżeli interesujecie się kwestią perspektywy w nowej grze Arrowhead Game Studios, prawdopodobnie oglądaliście już jakieś fragmenty rozgrywki. Widzieliście walkę z gigantycznymi robakami, robotami i poręczne technologie zdolne w ciągu paru sekund zasypać powierzchnię planety śmiercionośnymi wybuchami. Zastanawiacie się prawdopodobnie jednak, z jakiej perspektywy obserwujemy rozgrywkę w Helldivers 2.

Reklama

Deweloperzy Arrowhead dali w tej kwestii pełną swobodę swoim fanom. Helldivers 2 pozwala płynnie zmieniać się pomiędzy kamerą z pierwszej i trzeciej osoby.

Jak włączyć tryb FPS?

Początkowy samouczek oraz pierwsza misja wrzucą was domyślnie w kamerę z trzeciej osoby. Aby przełączyć się na alternatywną kamerę wystarczy wcisnąć środkowy przycisk na myszce lub strzałkę w prawo na swoim kontrolerze. Tym sposobem możecie płynnie przełączać się pomiędzy perspektywami w trakcie rozgrywki.

Która perspektywa jest lepsza?

Arrowhead nie bez powodu zapewniło graczom możliwość szybkiego i łatwego przełączania się pomiędzy FPS a TPS w Helldivers 2. Chociaż niektórzy mogą zdecydować się na grę wyłącznie w jednym trybie, każdy z nich sprzyja różnym okolicznościom i przydaje się w konkretnych sytuacjach.

Kamera z trzeciej osoby będzie znacznie lepsza do eksploracji i rozglądania się po okolicy. Oferuje ona znacznie większe możliwości i pozwala sprawnie skanować wzrokiem otoczenie, co jest wyjątkowo przydatne w Helldivers 2. Nigdy nie wiecie bowiem, czy za jakimś kamieniem lub wzgórzem nie czeka patrol rywali. Kamera TPS skutecznie sprawdza się również podczas walki i pozwala na sprawne manewrowanie swoją postacią.

Tryb pierwszej osoby wydaje się na ten moment bardziej sytuacyjnych. Przydaje się on szczególnie w starciach z silniejszymi przeciwnikami. Na wyższych poziomach trudności rywale mają więcej punktów zdrowia i czułe punkty w konkretnych miejscach na swoim ciele. Tryb FPS jest bardziej precyzyjny pod względem strzelania. Jeżeli chcecie szybciej zgładzić napotkanego stwora i zaoszczędzić przy tym trochę amunicji, kamera z pierwszej osoby ułatwi to zadanie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Helldivers 2 | Arrowhead Game Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy