Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Heavy Rain mogło trafić... na X360. Ale Microsoft bał się "skandalu"

Heavy Rain to jeden z najlepszych exclusivów PlayStation 3, a współpraca Sony ze studiem Quantic Dream zaowocuje kolejną grą ekipy Davida Cage'a, która wkrótce się ukaże - Beyond: Dwie Dusze.

Okazuje się jednak, że niewiele brakowało, a historia zabójcy z Origami trafiłaby... na X360. W trakcie swojego wykładu na tegorocznej edycji imprezy BAFTA Annual Games Lecture David Cage, szef studia Quantic Dream, zdradził, że początkowo Heavy Rainem zainteresowany był Microsoft.

Reklama

Niestety współpraca pomiędzy twórcami, a gigantem z Redmond nie ułożyła się dobrze. Cage wspomina, że choć koncern zainteresowany był projektem jego ekipy, to włodarze firmy "przerazili się" tematem, który gra miała poruszyć.

Nie chcieli skandalu, który mógłby wybuchnąć wokół produkcji traktującej o porwaniach dzieci. Cage zaznacza przy tym, że nie chce krytykować Microsoftu za podjętą decyzję. Projektant przy tym się nie zraził i poszedł do konkurencji - Sony było bardziej otwarte.

Developerzy zapewnili firmę, że kontrowersyjny temat nie zostanie przedstawiony w sposób wulgarny, a nacisk postawiony zostanie na emocje. To pomogło - producent PS3 i Quantic Dream nadawali na tych samych falach, dzięki czemu Heavy Rain mogło powstać.

Dowiedz się więcej na temat: Heavy Rain | Quantic Dream | Beyond: Dwie Dusze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama