Reklama

Halo Infinite w końcu zadziała na Steam Decku

Steam Deck to świetne urządzenie do grania choćby w trakcie wakacyjnych wyjazdów, ale nadal niektórzy gracze liczą na rozszerzenie jego możliwości o źródła gier inne niż Steam. Na szczęście konsolka stopniowo zyskuje dostęp do kolejnych tytułów.

Aktualnie Steam Deck posiada dostęp do ponad 4 tysięcy oficjalnie zweryfikowanych gier, choć oczywiście chciałoby się, żeby było ich znacznie więcej. Jedną z gier, które nie były dostępne na Steam Decku, mimo wyraźnego zainteresowania ze strony graczy, było Halo Infinite. Na szczęście można o tym pisać w czasie przeszłym - gra daje się uruchomić i działa... w pewnym stopniu.

Aktualizacja Proton Experimental - która aktualnie znajduje się w fazie testów i wymaga dodatkowej aplikacji by ją zainstalować u siebie - pozwala zmusić Steam Decka do uruchomienia najnowszego dzieła studia 343 Industries. Portal Gaming on Linux potwierdza działanie trybu multiplayer, nie wiadomo natomiast do końca jak aktualnie zachowuje się kampania.

Reklama

Halo Infinite na Steam Decku - jak to zrobić?

Aby zainstalować i uruchomić grę u siebie, trzeba najpierw w ustawieniach konsoli zmienić kanał dystrybucji aktualizacji na “Preview". Następnie, w trybie Desktop, znaleźć aplikację ProtonUp-Qt i zainstalować ją, a potem uruchomić najnowszą aktualizację, która powinna nam się wyświetlić, oznaczoną symbolem “GE-Proton 7-26".

Samo Halo Infinite również wymaga odrobiny przygotowań. Trzeba znaleźć folder, w którym zainstalowała nam się grą i usunąć z niego podfolder “videos". Następnie, po wybraniu Halo Infinite z biblioteki Steam i odpaleniu ustawień (przyciskiem na konsoli), należy wybrać kompatybilność z GE-Proton 7-26. Ostatni krok to po prostu uruchomienie gry.

Uwaga: do wszelkich zmian dotyczących niestabilnych wersji aktualizacji należy podchodzić bardzo ostrożnie, licząc się z tym, że mogą nam mocno namieszać w systemie. W razie czego pamiętajcie, że to mocno ryzykowne i nie mówcie, że nie ostrzegaliśmy. Wszystko robicie na własne ryzyko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy