Reklama

Halo: Infinite nie pozwoli ponownie rozegrać ukończonej misji

​Brak pre-loadu to nie jedyna rzecz, która niepokoi fanów w związku z premierą Halo: Infinite, najnowszego dzieła 343 Industries. Kolejnym sporym problemem jest brak możliwości powtórzenia już ukończonej misji. Dla większości graczy może nie jest to wielka sprawa, ale fani serii są przyzwyczajeni do tego, że od zawsze mogli wrócić do dowolnego etapu i rozegrać go ponownie.

Ograniczenie podobno związane jest z półotwartym charakterem świata. Podkreślić trzeba, że gra nadal ma liniowy charakter i zadania wykonujemy w określonej przez twórców kolejności. Oprócz tego będziemy mogli wracać w rejony mapy, które powiązane były z zdaniem. Z tą różnicą, że nie uruchomi się misja, która była z nim związana. Nie będzie także możliwości, by odwiedzić rejon, w którym rozgrywają się pierwsze zadania.

Nieco dziwne jest tłumaczenie takiego rozwiązania otwartym charakterem rozgrywki. Przypomnijmy sobie chociażby Red Dead Redemption 2 - jeden z największych i najlepszych "open worldów". Tam, nawet mimo możliwości ulepszania ekwipunku (co teoretycznie powinno powodować komplikacje), możemy w dowolnym momencie wrócić do wcześniej wykonywanego zadania i zaliczyć je, zdobywając wszystkie nieukończone wyzwania.

Reklama

W Halo: Infinite jedyną możliwością ponownego ogrania misji, będzie rozpoczęcie gry od nowa. Jest to trochę uciążliwe, bo przy okazji będziemy musieli stracić sporo czasu, by dotrzeć do zadania, obejrzeć cut-scenki, etc.

343 Industries wydaje się świadome problemu i ustami Paula Crockera obiecało nawet taką opcje w przyszłości. Trudno jednak stwierdzić, na ile jest to faktyczny zamiar, a na ile próba ucięcia niewygodnej dla studia dyskusji. Nie padła żadna konkretna data ani deklaracja, więc prawdopodobnie twórcy poczekają, aż sprawa się "uleży".

To zresztą nie jedyna funkcja, która nie będzie miała premiery wraz z grą. Dopiero w przyszłym roku zadebiutuje tryb co-op oraz Forge. W obliczu tych doniesień nie ma nic dziwnego w ocenach niektórych redakcji, które uznały, że gra wygląda na niedokończoną. Ale o tym, czy jest tak w rzeczywistości, przekonacie się już niedługo.  

------------------------------------------------------------------------------

Halo: Infinite - poznaj dokładne godziny premiery!

Halo: Infinite jako zwieńczenie udanego dla Microsoftu roku

Halo: Infinite z nowym trailerem CGI

Halo: Infinite bez opcji pre-loadu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje