Reklama

Halo: Infinite bez opcji pre-loadu

​Od premiery Halo: Infinite dzieli nas już tylko kilka godzin. Polscy gracze będą mogli ogrywać najnowsze dzieło 343 Industries już od godziny 19:00. Przynajmniej teoretycznie, bo dodać trzeba czas na pobranie gry. Halo: Infinite nie będzie miał bowiem opcji pre-loadu.

Jest to szalenie dziwna decyzja deweloperów, zważywszy na to, że podobnego problemu nie było, gdy debiutowała wersja beta trybu multiplayer. Inne duże premiery Microsoftu również przyzwyczaiły nas do tego, że grę można było pobrać na dyski konsol ze sporym wyprzedzeniem tak, aby w momencie premiery móc cieszyć się rozgrywką.

343 Industries ogłosiło oficjalnie, że Halo: Infinite będzie pozbawione możliwości pre-loadu na konsole Xbox. Oznacza to, że gracze z całego świata muszą wstrzymać się z pobraniem tytułu aż do momentu oficjalnej premiery w ich kraju. Wiadomość trafiła do graczy dzięki tweetowi Briana Jarrarda, który w 343 Industries zajmuje się relacjami ze społecznością fanów. Brian bezpośrednio odpowiedział na pytania graczy, którzy zastanawiali się, czy Halo: Infinite będzie miał opcję pobrania gry jeszcze przed premierą.

Reklama

Pre-load jest jedną z najbardziej przydatnych funkcji, które pozwalają wskoczyć do zabawy w momencie premiery. Zwłaszcza dla osób, które nie posiadają super szybkiego łącza internetowego i pobranie kilkudziesięciu gigabajtów wiąże się dla nich z nawet dwudniowym oczekiwaniem. Pre-load rozwiązuje ten problem, gdyż umożliwia pobranie pełnej zawartości tytułu na kilka dni przed oficjalnym wydaniem gry.

Brian Jarrard nie był w stanie podać żadnych powodów technicznych, które ograniczałyby taką możliwość dla Halo: Infinite. Przypomnijmy, że Forza Horizon 5 była możliwa do pobrania już około tygodnia przed premierą. Jednym z możliwych wytłumaczeń jest to, że część graczy ma już zainstalowany tryb online i kampania dla pojedynczego gracza będzie pełniła funkcję podobną do aktualizacji. Podobny problem będą mieć gracze, którzy kupili fizyczne wydanie gry. Nawet wydanie pudełkowe będzie wymagało pobrania dodatkowej treści z internetu. 

----------------------------------------------------------------------------

Halo: Infinite - poznaj dokładne godziny premiery!

Halo: Infinite jako zwieńczenie udanego dla Microsoftu roku

Halo: Infinite z nowym trailerem CGI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje