Reklama

Halo: Infinite jako zwieńczenie udanego dla Microsoftu roku

​Microsoft i Xbox nareszcie pokazali, że ich konsola i całe środowisko może skutecznie konkurować z japońskim gigantem. Jeśli cała zeszła generacja należała do Sony, to 2021 jest pasmem sukcesów Amerykanów.

Sześć gier, które zostały wyprodukowane przez studia należące do Microsoftu, to bardzo mocne tytuły, których oceny wahają się między 81 (Age of Empires IV), a 92 (Forza Horizon 5) na Metacriticu. Do czynienia mamy z jedną kuriozalną sytuacją. Deathloop, który oceniony został na 88 punktów, nie miał jeszcze swojej premiery na Xboxie. Sprawa rozbija się o umowę na czasową ekskluzywność dla PlayStation 4 i 5. Niebawem jednak powinniśmy mieć możliwość zagrania w tę rewelacyjną pętlę życia i śmierci.

Tytułowy Halo: Infinite ma swoją premierę już jutro (8 grudnia, o godzinie 19:00). Profesjonalne serwisy o grach wystawiły bardzo wysokie noty. Windows Central (ale to chyba akurat nie powinno dziwić) dał nawet pełne 100 punktów. Najniższe noty, jakie otrzymało Halo, nie schodzą poniżej 70 punktów. Główne zarzuty, jakie padają, to nieciekawa historia, powtarzające się elementy środowiska oraz słaby poziom techniczny. Gra według niektórych recenzentów w dalszym ciągu (mimo rocznego przesunięcia) nie jest ukończona.

Reklama

Lista gier z najwyższymi ocenami (od najwcześniej wydanych):

  • Microsoft Flight Simulator - 91 punktów
  • Psychonauts 2 - 89 punktów
  • Deathloop - 88 punktów
  • Age of Empires IV - 81 punktów
  • Forza Horizon 5 - 92 punkty
  • Halo: Infinite - 87 punktów

Warto zauważyć, że wszystkie (poza Deathloop, ale to zapewne kwestia czasu) gry trafiły - bądź trafią (w przypadku Halo) - w dniu premiery do usługi subskrypcyjnej Xbox Game Pass. 2021 był również bardzo mocnym rokiem dla tego produktu. Microsoft pokazał, że jest w stanie dostarczać bardzo dobre tytuły za relatywnie niewielka opłatę. Biorąc pod uwagę cenę gier w dniu premiery, około 60 zł miesięcznie nie jest wielkim wydatkiem, by cieszyć się całą, olbrzymią biblioteką gier oferującą tytuły ze wszystkich generacji Xboxa.

--------------------------------------------------------------------------------------

Halo Infinite - nowe wideo, data premiery i dedykowany sprzęt!

Halo: Infinite - poznaj dokładne godziny premiery!

Halo: Infinite z nowym trailerem CGI

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje