Halo Infinite - nowe wideo, data premiery i dedykowany sprzęt!

​Microsoft poinformował wreszcie, kiedy Halo Infinite trafi na dyski naszych Xboksów i pecetów. Zobaczyliśmy też nowy zwiastun.

Nie będziemy musieli długo czekać na najnowszą część popularnej serii FPS-ów. Halo Infinite ukaże się już 8 grudnia, w wersjach na PC, Xbox One oraz Xbox Series X|S (to raczej oczywiste, że gra nie trafi na konsole PlayStation). Jest to oficjalna informacja, podana przez Microsoft podczas trwających targów Gamescom.

Na tę okazję twórcy przygotowali kolejny zwiastun Halo Infinite. Nowy materiał - składający się w całości z prerenderowanej animacji - koncentruje się na pierwszym sezonie starć w ramach trybu multiplayer. Moduł sieciowy, przypomnijmy, będzie darmowy. W ten sposób Microsoft chce nawiązać walkę z popularnymi FPS-ami działającymi w modelu free-to-play, takimi jak Call of Duty: Warzone czy Fortnite.

Reklama

Co więcej, Microsoft przygotował wyjątkową edycję konsoli Xbox Series X, inspirowaną Halo Inifnite. Do sprzedaży trafi też specjalny pad, przeznaczony dla fanów serii. Oba produkty doczekały się prezentacji w formie wideo:

To spodziewana przez nas kontynuacja planu Microsoftu, który polega na tworzeniu specjalnych edycji konsol oraz padów, nawiązujących do najpopularniejszych exclusive'ów na Xbox One oraz Xbox Series X|S. Wczoraj informowaliśmy, że gigant z Redmond zaprojektował kontroler inspirowany grą Forza Horizon 5, która ujrzy światło dzienne 5 listopada 2021 roku.

Zarówno Halo Infinite, jak i Forza Horizon 5 zostaną udostępnione w ramach abonamentu Xbox Game Pass w dniu premiery. Usługa subskrypcyjna Microsoftu rośnie w siłę. Pojawia się w niej coraz więcej nie tylko starszych czy bardziej budżetowych (w tym niezależnych) tytułów, ale też najgłośniejsze przeboje. Ostatnio trafiła do niej Psychonauts 2 czy Microsoft Flight Simulator na Xbox Series X|S, a w przyszłości możemy się w niej spodziewać takich gier, jak Starfield, S.T.A.L.K.E.R. 2 czy Age of Empires 4.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy