Half-Life: Ogromna niespodzianka dla fanów serii z okazji jej 25. urodzin!

Valve rozpoczyna obchody 25. urodzin gry, która sprawiła, że dziś jest to jedno z największych studiów i wydawców gier na świecie - Half-Life.

Gdybyśmy mieli dokładnie trzymać się kalendarza, to 25 urodziny serii Half-Life przypadają na 19 listopada. Jednak Valve już teraz rozpoczęło świętowanie tego kamienia milowego swojej historii - i to z przytupem. Pierwszy Half-Life od dziś jest nie tylko darmowy, ale też otrzymał całe mnóstwo aktualizacji i nowej zawartości oraz oczywiście trochę poprawek, które czekały na swoją kolej od ponad 20 lat.

Reklama

Nowa wersja Half-Life jest również oznaczona jako zweryfikowana i kompatybilna ze Steam Deckiem, a co za tym idzie - wspiera kontrolery konsolowe oraz rozgrywkę sieciową. Gra otrzymała zaktualizowaną grafikę i jej ustawienia, w tym skalowanie HUD-a pod nowe ekrany. Jak pisze Valve, gra powstała co prawda z myślą o ekranach z rozdzielczością 640x480 pikseli, ale “zapewne niektórzy z Was zdążyli już dorobić się już nowych sprzętów".

Jeśli chodzi zaś o nową zawartość to aktualizacja zawiera między innymi dodatek Uplink. Ta mini-kampania oryginalnie pojawiła się w formie wydania fizycznego i była często dołączana do różnych pism branżowych, pojawiała się też jako bonus przy zakupie hardware’u, na przykład kart graficznych. Valve dostarczyło też graczom nieco odświeżonej zawartości, jak oryginalne into, nieco map dla trybu multiplayer oraz skinów, które oryginalnie trafiły na płyty CD, na których gra była sprzedawana pod koniec lat 90 ubiegłego wieku.

Ba, pojawiły się nawet cztery zupełnie nowe mapy multiplayera. Myślicie, że to dużo, i że na tym koniec prezentów? Nic bardziej mylnego! Valve udostępniło godzinny film dokumentalny o tym jak powstawała gra. Film powstał wspólnie z Dannym O’Dwyerem z Secret Tape, a efekty możecie podziwiać poniżej:

Na koniec, Valve przygotowało cały zestaw fantastycznych tapet. Niektóre przedstawiają naszego ulubionego naukowca, Gordona Freemana. A jeśli macie ochotę poznać inne gry z serii, to wiele z nich jest aktualnie dostępnych w promocjach.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Half-Life | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy